Kuršių nerija – geriausių Europos paplūdimių dešimtuke

Kuršių nerija Curonian Spit

Lietuva turi kuo didžiuotis – „Lonely Planet“ sudarytame 2015 metų geriausių Europos paplūdimių dešimtuke yra ir Lietuvos pakrantė. Kuršių nerija puikuojasi sąraše, į kurį įtraukti geriausi Italijos, Prancūzijos, Graikijos, Ispanijos pliažai.

Pasak didžiausio pasaulyje kelionių knygų leidėjo „Lonely Planet“, Europoje yra įvairiausių paplūdimių – nuo plačių ilgų smėlio paplūdimių kaip Karibuose, iki dramatiškų vietų, kur susitinka vanduo ir žemė. Tokią įvairovę, anot „Lonely Planet“, turi nedaugelis vietų Žemėje.

Taigi, geriausių Europos paplūdimių sąrašas yra toks:

1. Jaz, Juodkalnija

2. Peniche, Portugalija

3. Rondinara, Korsikos sala, Prancūzija

4. Cale Goloritze, Sardinijos sala, Italija

5. Vik, Islandija

6. Bantham, Anglija, Jungtinė Karalystė

7. Sandwood Bay, Škotija, Jungtinė Karalystė

8. Cala Macarella, Menorkos sala, Ispanija

9. Voutoumi, Antipaxi sala, Graikija

10. Kuršių nerija, Lietuva

Nors Lietuvos paplūdimys paskutinis sąraše, bet tai tikrai ne prasta vieta – kiek Europos pakrančių į šį sąrašą net nepateko, tad būti paminėtam tokiame sąraše, kurį pamatys visas pasaulis, yra garbė.

Apie Lietuvos Kuršių neriją „Lonely Planet“ sako, kad ši vieta tiktų tiems poilsiautojams, kurie atostogų metu nori pabėgti nuo pasaulio – Kuršių nerijoje jų laukia puikaus balto smėlio paplūdimiai.

Ar keliausit šią vasarą į Kuršių neriją? Apie tai, kaip poilsiavo Nidoje, Buvauten.lt rašė Morta straipsnyje Atostogos Lietuvos pajūryje: kodėl pamirštam Kuršių neriją? >>

 Viešbučius ir poilsio namus Kuršių nerijoje užsisakyti galima čia>>.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *