Kelionė po Ameriką: laukiniai vakarai ir indėnai

Jutoje ir Arizonoje, kur praleidome keturias kelionės po Ameriką dienas, beveik visada buvome vietinių Amerikos gyventojų – indėnų, žemėse. Porą kartų išbandėme jų virtuvę, po suvenyrų parduotuves pasižvalgėm ir laukinių vakarų kiču pasidžiaugėm.

Pirmąjį kartą į indėnišką prekybinį kaimelį (Trading post) užsukome JAV valstijoje Arizonoje, važiuodami iš Didžiojo kanjono.  Buvom alkani kaip vilkai, visą dieną vaikščioję kanjone, bet tą kartą indėnų maistu nusivylėme. Nors panašu į Meksikos bei Teksaso virtuvę, bet buvo nelabai šviežia ir nelabai skanu. Užtat radom šiokių tokių indėnų rankų darbo suvenyrų ir papuošalų, tai sustojimas nebuvo visiškai veltui.

Kitą dieną, jau Jutoje, aplankę Ziono parką (Zion National Park), važiavom link Ugnies slėnio (Valley of Fire State Park). Nežinau, kaip ten buvo, turbūt vairuotojo ar šturmano akį patraukė tie namukai kaip iš Laukinių vakarų, tai paklausę galiorkos, ar stojam čia valgyti, nusprendė stoti ir dar kartą išbandyti indėnų virtuvę. Vėl buvom alkani, per tokias keliones dažniausiai valgom retai, kai kurie išvis kas antrą dieną 🙂

Ta vieta, kur sustojome, buvo Fort Zion, dar vadinama Virgin Trading Post, šalia Virgin miestelio. Šis miestelis, kurio pavadinimas toks pat, kaip šalia tekančios upės – Mergelė (Virgin River), turi keistą įstatymą, priimtą 2000 metais. Kiekvienas miestelio gyventojas privalo turėti šaunamąjį ginklą. Vietinis, nepanoręs turėti ginklo, bus nubaustas 500 $ bauda. Štai taip.

Virgin Trading Post
Virgin Trading Post

Šioje vietoje yra restoranas, parduotuvė, mini zoo ir laukinių vakarų kaimelis. Tik atvažiavus, mums rūpėjo restoranas. Gana paprastas,  pusiau savitarna ir ten buvo viena įsimintina interjero detalė – toks juokingai groteskiškas pianinas, kuris groja pats.

Restoranas reklamuojasi, kad jų BBQ šonkauliukai geriausi aplinkui. Dauguma iš mūsų tuos šonkauliukus ir paragavo, ir nenusivylė. Vištienos burgeris irgi buvo geras, taigi rizika pasiteisino, po vakarykščio nusivylimo, valgėm skaniai.

Šonkaulių devyniems valgytojams reikėjo daug
Šonkaulių devyniems valgytojams reikėjo daug

Pavalgę, išeidami iš restorano, pasižvalgėme po parduotuvę. Prekių pasiūla ir įvairovė nustebino. Dauguma prekių – suvenyrai, ant kai kurių puikuojasi užrašai Handmade by Native Americans, o kiek tiesos tame neaišku. Sunku buvo nepastebėti ir įdomesnių eksponatų, pavyzdžiui, milžiniško tarantulo, gyvačių ir kitokių roplių iškamšų, gyvūnų kaukolių, šautuvų, peilių ir t.t.Booking.com

Parduotuvėje galima įsigyti visko – nuo sapnų gaudyklių...
Parduotuvėje galima įsigyti įvairių lauktuvių –  sapnų gaudyklių…
Ginklų...
…ginklų…
...bei vorų ir gyvačių iškamšų. Kokią lauktuvės norėtum? :)
…tarantulo bei gyvatės iškamšų

Šalia parduotuvės yra Old West Village – toks laukinių vakarų stiliaus kaimelis, kuris vaikams tikrai suteiktų daug džiaugsmo. Na, buvo to džiaugsmo ir mums, toks smagus amerikietiškas kičas. Už šio kaimelio  septynių pastatų yra asilų, lamų, elnių. Įėjimas į kaimelį ir prie aptvarų kainuoja vieną baksą.

Laukiniai vakarai
Laukiniai vakarai

 

Mini zoologijos sodas
Mini zoologijos sodas

Jei sugalvosit užsukti pasidžiaugti lamomis ar suvalgyti porciją gerų šonkauliukų, šią vietą rasit adresu Fort Zion, 1000 UT-9, Virgin, UT 84779.

[wpsgallery]

2 thoughts on “Kelionė po Ameriką: laukiniai vakarai ir indėnai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *