Kalėdų miestelis Londone: Winter Wonderland

Londone Kalėdos prasideda anksti: parduotuvių vitrinos jau seniai papuoštos, centrinėse gatvėse žybčioja lemputės, o Hyde parke įsikūrė didžiulis kasmetinis Winter Wonderland, šventinių linksmybių ir atrakcionų miestelis.

Šis renginys į Londoną atveža daug komercinės Kalėdų dvasios
Šis renginys į Londoną atveža daug komercinės Kalėdų dvasios

Winter Wonderland arba Žiemos stebuklų šalis Londone laukiamas tiek mažų, tiek ir didelių. Atvažiuoja, okupuoja nemažą Hyde parko plotą šešioms savaitėms ir sulaukia daugiau kaip 2 mln. lankytojų. Pirmiuosius gyvenimo Londone metus dar pavyko ignoruoti ir atsispirti masinei traukai, tačiau vėliau ji mus užvaldė ir jau trejus metus iš eilės su miniomis žmonių žvalgėmės po vokišką Kalėdų miestelį Britanijos sostinėje.

Tik įėjus į Winter Wonderland teritoriją, pasitinka ant žarijų čirškintų dešrelių, karšto vyno ir įvairių saldėsių kvapai, minios žmonių ir didelis garsas. Toks, kad net telefonu susikalbėti yra sunkoka. Iš visų pusių arba groja muzika, arba balsai per mikrofonus ragina aplankyti vieną ar kitą karuselę.

Su karšto vyno puodeliu net lauke nešalta
Su karšto vyno puodeliu net lauke nėra šalta

Winter Wonderland – ne vien atrakcionai, ir netgi tiems, kurie karuselių nemėgsta (arba bijo), yra ką pamatyti. Jei trūksta Kalėdinės dvasios (tos komercinės), ją tikrai rasite čia. Winter Wonderland veikia kalėdinė mugė, kurioje dėmesį atkreipti verta į rankdarbius, o ne į prekes iš Kinijos. Jos tokios pat kaip ir visur, tik Winter Wonderland mugėje brangesnės. Dar čia labai smagu atsigerti karšto vyno (mulled wine), pasiklausyti gyvos muzikos, užkąsti kokio vokiško užkandžio.

Bavariškoje palapinėje
Bavariškoje palapinėje

Įėjimas į stebuklų šalį – nemokamas, tačiau mokėti reikia už atrakcionus, cirką, čiuožyklą, maistą, gėrimus. Kuo arčiau Kalėdos, tuo daugiau žmonių traukia į Hyde parką. Kasmet Winter Wonderland veikia daugybė karuselių, sukančių, vežančių, keliančių, visaip vartančių. Vienos iš įdomiausių – Power Tower, aukščiausias pasaulyje (66 metrų) laisvo kritimo bokštas, supynė Star Flyer, pakelianti į 60 metrų aukštį ir supanti aplinkui – vaizdai turėtų būti nuostabūs, jei kas išdrįsta atsimerkti. Draugai Power Tower išbandė ir pernai, ir užpernai. Jie, šiaip jau nebailūs vyrukai, patvirtino, kad buvo baisu ir kad “rėkė, kaip bobos” ir tikrinosi, ar kelnės sausos liko 🙂 .

Prieš skrydį su Power Tower
Prieš skrydį su Power Tower

Apsilankius ten su draugais, man pavyko išsisukti nuo tų baisiųjų atrakcionų, patenkinta stebėjau, kaip jie kabo danguje. O kartą į Winter Worderland atkeliavom su bendradarbiais, buvau prikalbinta kolektyviniam pasivažinėjimui. Belaukiant eilėje prie kažkokių atrakcionų, kur susodina po kelis į  vagonėlius, o tada jie lekia ir visaip sukinėjasi, buvo nejauku. Drąsiau netapo ir tada, kai mums lūkuriuojant, atrakcionas sugedo. Žmones iš tų vagonėlių išlaipino ir nuvedė žemyn, o mes patraukėm ieškoti kito atrakciono. Susėdom į keturviečius kabančius aparatus, mus ėmė skraidinti, o aš atsimerkti taip ir neišdrįsau. Kartas nuo karto surikdavau su kolektyvu, bet iš tiesų mintyse dėliojau pirkinių sąrašą – tai labai raminamai veikia. Tačiau pripažįstu, buvo smagu, tas smagumas pasijautė palietus kojomis tvirtą žemę.

Šiemet gal sukaupsiu drąsos ir atsimerksiu. Winter Wonderland Londone veiks nuo lapkričio 23 iki sausio 5 dienos, o daugiau apie 2013 metų Kalėdų miestelį – čia>>.

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *