Provansas Anglijoje – Mayfields ir Hitchin levandų laukai

Hitchin Lavender Farm

Kalvomis ir lygumomis, kiek tiek akys aprėpia, besidriekiančios levandų krūmelių eilės pirmiausia asocijuojasi su romantiškuoju Prancūzijos Provanso regionu. Tačiau violetinės romantikos galima rasti ir Anglijoje – čia irgi yra kvapnių levandų laukų, kurių pažiūrėti geriausia vykti liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Pasivaikščiojimą levandų lauke netoli Londono buvom planavę prieš keletą metų, bet tuomet planai susijaukė ir levandos liko neaplankytos. Bet praėjusį savaitgalį atsigriebėme su kaupu – apsilankėm net dviejuose levandų laukuose.

Pirmasis, į pietus nuo Londono, labai netoli Croydono ir Suttono, yra Mayfield Lavender Field. Šiame levandų lauke sustojome pakeliui į pajūrį ir labai džiaugėmės nusprendę išvykti anksčiau.

Mayfield levandų laukas, įsikūręs North Surrey kalvose, veikia kasdien nuo 9 val. ryto. Mums atvykus apie 9.30 val., dar buvo galima rasti atokesnių vietelių pasimėgauti levandomis ir ramybe. Vėliau lankytojų daugėjo ir išvengti žmonių fotografuojant laukus jau buvo sunkiau.

Mayfield levandų lauke auga dviejų rūšių levandos – lauko pradžioje ryškesnės spalvos angliškosios levandos (Angustifolia arba English Lavender), o už takelio ant kalvos – Grosso rūšies levandos.

Mayfield Lavender Field

Mayfield Lavender Field

Mayfield levandų laukas

Šis levandų laukas labai jaukus ir palyginti nedidelis. Brendano ir Lornos Maye šeima organišką levandų lauką prižiūri jau daugiau kaip 10 metų ir kviečia lankytojus ne tik į levandų lauką, bet ir į sodinukų bei kitų levandų produktų parduotuvę.

Parduotuvė yra kitoje vietoje, nei laukas – adresu 139 Reigate Road, Epsom, KT17 3DW, ir veikia antradienio iki šeštadienio, nuo 9 val. iki 17.30 val.

25 akrų levandų laukas yra adresu 1 Carshalton Road, Banstead, SM7 3JA. Levandos čia žydi liepos ir rugpjūčio mėnesiais, lankytojai įleidžiami kasdien nuo 9 val. iki 18 val.. Šiemet laukas bus atviras iki rugsėjo 14 d.

Beje, įvažiavimo mokestis į levandų lauką yra 1£ asmeniui. Vaikams iki 16 m. mokėti nereikia. Skinti levandų Mayfielde negalima. Daugiau informacijos apie Mayfield Lavender Field: www.mayfieldlavender.com.

O dabar šiek tiek gražių vaizdų iš Mayfield levandų lauko:

Mayfield Lavender Field

Mayfield Lavender Field

Mayfield Lavender Field

Mayfield Lavender Field

Kitas savaitgalį aplankytas levandų laukas buvo didesnis – tai tarp Lutono ir Kembridžo esanti Hitchin Lavender Farm. Čia atvykome tik apie pietus, tad lauke darbavosi jau nemažai žmonių – palinkę virš levandų krūmelių, skynė violetinių žiedų šakeles.

Levandų laukas čia tikrai didesnis negu MayfieldHitchin laukas yra 40 akrų, taip pat suskaičiuota, kad sudėjus visų levandų eilių ilgį išeitų apie 25 mylias.

Šioje levandų fermoje, sumokėjus po 4,5 £ už įėjimą į levandų lauką, gauni popierinį maišelį ir žirklutes šakelėms kirpti. Tad iš šio levandų lauko galima parsivežti ne tik nuotraukų, bet ir kelis maišelius levandų, kuriomis namai kvepia iki šiol.

Hitchin Lavender Farm

Hitchin Lavender Farm

Hitchin Lavender FarmŠioje fermoje apie levandas sužinojome daugiau. Prieš įeinant į levandų lauką, galima apžiūrėti eilėmis susodintas skirtingas levandų rūšis vadinamame parodomajame lauke. Čia puikiai matosi skirtumai – tiek spalva, tiek forma skiriasi, sako, kad skirtingos rūšys kvepia kiek kitaip, na bet šito tai nepajautėm, tiek daug apie levandas dar neišmanom 🙂

Pasaulyje suskaičiuojama bent 39 rūšys levandų. Dauguma jų angliškame klimate neauga, joms labiau patinka Viduržemio jūros šalių klimatas, kitos puikiai deri Azijoje, Afrikoje ir abiejuose Amerikos žemynuose. Anglijoje populiariausios angliškosios (Angustifolia), Grosso ir Vera rūšies levandos. Sako, kad iš Angustifolia rūšies levandų išgaunamas aliejus yra labai brangus ir vertingas, ši rūšis Anglijoje žydi iki liepos vidurio. Grosso rūšies levandos labai tinkamos puokštėms, nes jos stiebas ilgesnis nei angustifolijų. Šios levandos pradeda žydėti liepą ir žydi iki pat rugsėjo.

Hitchin Lavender Farm

Hitchin Lavender Farm

Hitchin Lavender Farm

Kadangi aplankėme du skirtingus levandų laukus, jau gavome klausimų, kuris geresnis, į kurį geriau vykti? Patartume atsižvelgti į vietą – Mayfield lengviau pasiekti gyvenantiems pietų Londone, Kente, Surrey grafystėje. O Hitchin levandų ferma arčiau Šiaurės bei Rytų Londono bei visų grafysčių į šiaurę nuo Londono gyventojams.

Jei vieta ne rodiklis, tuomet pliusas Hitchin fermai už tai, kad levandų galima prisiskinti. Tačiau norint gražesnių nuotraukų ir nenuskabytų levandų krūmelių, turbūt patartume rinktis Mayfield. Į abu laukus geriau vykti kuo anksčiau ryte, tada žmonių mažiausiai.

O optimaliausias variantas, jei levandos labai patinka, aplankyti ne vieną, o daugiau levandų laukų 🙂

[wpsgallery]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *