Žuvies restoranas Simply Fish: paprastai nepaprastas

Po vakarienės Simply Fish restorane, rekomendavom šią vietą visiems, kas tik užklausė, ką veikėm savaitgalį. Šiame straipsnyje irgi rasite vien tik pagyras ir nė vieno blogo žodžio. Nė kiek neabejodami šios vietos gerumu, siūlome apsilankyti ir patiems įvertinti.

Madingame Shoreditch rajone, viename iš Boxpark’o jūrinių konteinerių įsikūręs restoranas Simply Fish mūsų lūkesčius ne pateisino, o viršijo ir dar su kaupu.

Simply Fish nėra didelis – kokie 10 staliukų, tikrai ne daugiau. Interjeras dera su pavadinimu – toks labai paprastas. Bet tokia ir yra viso Boxpark’o idėja – kitų ten esančių restoranų ir parduotuvių interjerai irgi tokie pat paprasti, viskas pagaminta iš perdirbtų ir gamtą tausojančių medžiagų.

Lėkštė dviems
Dalis rinkinio dviems (midijų puodas į vieną nuotrauką netilpo)

Visų pirma, ką norim pasakyti apie šį restoraną – užsisakėme tikrai per daug. Rinkinys dviems (18 £) mums turėjo būti kaip užkandis, nemanėm, kad jis bus toks didelis. Ant medinės lentelės mums patiekė aštuonkojo karpačio (octopus carpaccio), parūkytos žuvies kotlečiukus (fishcakes), keptas kalmaro lazdeles (squid) ir dar be viso šito – visą puodą midijų (mussels). Visas šitas patiekalas užkandis galėtų būti 4-6 asmenims, o mes dviese nuo jo prisivalgėm ir dar liko…

Simply Fish patiekalus ruošia iš šviežios žuvies, pagautos Kornvalio krantuose. Midijas, kurios maudėsi tailandietiškame kokosų padaže, jau buvome matę keliaudami po Kornvalį. Tik tada jos buvo prilipusios prie pakrantės akmenų, o ne puode…

Šios midijos į puodą atkeliavo iš Kornvalio
Šios midijos į puodą atkeliavo iš Kornvalio

Nors jau buvome sotūs, kai atkeliavo mūsų pagrindiniai patiekalai – Fish & Chips (11.50 £), negalėjom atsispirti ir vėliau dėl to iš restorano išėjom persivalgę gerokai daugiau, nei derėjo.

Šis patiekalas – kepta žuvis ir bulvytės – vadinamas tradiciniu anglišku maistu, ir yra skanus, kai gerai paruoštas. O gerai paruoštą Fish & Chips rasti būna nelengva. Kartais ta tešla (batter), kurioje išvoliojama žuvis, būna tiek prisigėrusi aliejaus, kad neįmanoma jos valgyti. Arba pačiai žuviai pagailima druskos ir pipirų. Simply Fish šį patiekalą mums paruošė be šių trūkumų.

Iki šiol vieni geriausių mūsų ragautų Fish & Chips buvo Harvesteryje ir Anglijos kurorte Eastbourne, ant jūros kranto (bet tą kartą, matyt, skanumui daug įtakos turėjo vieta, kur valgėm – juk sako, kad gamtoj visada skaniau 🙂 ) Dabar, be jokių abejonių, pirmąją vietą užima Simply Fish.

Trinta žirnelių košė (mashed peas), totoriškasis padažas (tartare sauce), tradiciškai patiekiami prie šito žuvies patiekalo buvo šviežūs ir tirpo burnoje. Tai geriausia, ką iki šiol teko ragauti.

Virtuvė – atvira ir matoma restorano lankytojams

Simply Fish nebūtina užsisakyti Fish & Chips. Jie siūlo daugiau rūšių žuvies ir, užsisakydami žuvies kepsnį, turite išsirinkti, kokios žuvies norite, kaip ji turi būti pagaminta (kepta keptuvėje arba orkaitėje, virta garuose ar aliejuje, apvoliota tešla). Tada išsirenkate padažą ir 2 garnyrus. Rinktis yra iš ko, pagal kiekvieno skonį. Toks patiekalas kainuotų 12,95 £.

Nežinau, ar šį restoraną taip pat girtų tie, kurie nemėgsta jūrų gėrybių (meniu yra tik keli patiekalai ne iš žuvies). Bet jei valgote žuvį, šis restoranas tikrai turėtų būti įtrauktas į sąrašiuką, kur nueiti Londone. Ir, jei norite pavaišinti Londone viešinčius svečius anglų tradiciniu patiekalu, drąsiai veskitės čia – tikime, kad nenusivilsite.

Po pirmojo apsilankymo, Simply Fish valgėme dar du kartus – ir vėl viskas buvo gerai, skanu ir šviežia. Išbandėm kitus jų žuvies patiekalus, orkaitėje keptą lašišą su saldžiarūgščiu padažu (salmon + sweet & sour souce) bei jūrų ešerį su tailanditišku kokosų padažu (sea bass + thai coconut).

Pastebėjom, kad šiek tiek pasikeitė restorano meniu – kai kurie patiekalai liko, tačiau to mūsų išgirtojo rinkinio dviems meniu nebėra. Išbandėme ir desertus, kurie nepasirodė ypatingi, tačiau retas kuris po tokių sočių pietų galėtų įveikti ir desertą 🙂

Sūrio pyragas su pasiflorų šerbetu
Sūrio pyragas su pasiflorų šerbetu

P.S. Simply Fish Shoreditch rajone nebėra – jį pakeitė Chichen Box. Tačiau Simply Fish žuvies patiekalų vis dar galite paragauti Camdene, adresu 4 Inverness Street, Camden, London, NW1 7HJ.

Daugiau informacijos: www.simplyfish.com

[wpsgallery]

Leave a Reply