Angliškas pajūris: Seven Sisters kalvos

Šis britiškos pakrantės perliukas – ieškantiems puikių panoramų arba iššūkių, bet ne pasyvaus poilsio pajūryje. 
Seven Sisters kalvos ir pakrantės sargų nameliai
Seven Sisters kalvos ir pakrantės sargų nameliai

Norim pristatyti dar vieną dėmesio vertą vietą Britanijos pakrantėje – tai visai netoli Eastbourne ir Beachy Head (apie kuriuos jau rašėme čia>>) esančios Seven Sisters kalvos. Prie šių kalvų galite užsukti ir susiruošę į kurortinį miestą Eastbourne. Mums tą kartą, kai lankėmės Eastbourne, laiko nuvykti į Seven Sisters neliko, tad pamatyti septynias kalvas atvažiavom jau kitą sykį, susiruošę į pikniką su draugais.

Pirmą kartą šią vietą mačiau prieš kokius šešerius metus – puikiame filme Atpirkimas (The Atonement). Čia gyventi svajojo du pagrindiniai filmo herojai. Filmo pabaigoje Robis rankoje laikė atviruką su Seven Sisters panorama, ir galiausiai, nors filmas baigėsi liūdnai, bet abu įsimylėjeliai susitiko šioje pakrantėje…

Menininkas ir turistai
Menininkas ir turistai

Geriausia vieta pamatyti visas septynias kalvas yra atvykus nuo Seaford miestelio pusės. Tik įvažiavus į šį miestelį, susigaudyti, kur važiuoti, nebus sunku – baltos kalvos šviečia iš toli. Automobilį pasistatėme Seaford Head Nature Reserve stovėjimo aikštelėje ir nukeliavome takeliu į pajūrį. Artėjant prie kalvų, visų septynių nebesimato – mažesnes kalvas užstoja pati didžiausia, 77 metrų aukščio Haven Brow. Už jos rikiuojasi Short Brow, Rough Brow, Brass Point, Flagstaff Point, Baily’s Brow ir Went Hill Brow kalvos.

Baltosios kalvos
Baltosios kalvos
Suskaičiuoti visas septynias kalvas galima ir iš kitos pusės – ten, tarp Beachy Head ir Seven Sisters, yra Birling Gap pakrantė, kurią tikrai žino fosilijų ieškotojai. Nuo Seaford Head tolumoje matyti ir Belle Tout švyturys – iki ten toliausiai buvome nukeliavę praėjusį kartą, kai įkopėme į Beachy Head.
Visas septynias seseris - kalvas, suskaičiuoti galima paėjus kiek toliau
Visas septynias seseris-kalvas suskaičiuoti galima paėjus kiek toliau

Atvykus iš Seafordo, užlipti ant septynių kalvų galima tik perbridus Cuckmere upę. Tuo metu ji buvo gana sekli, bet vietomis srauni, nežinau, ar vanduo ten labiau patvinsta. Jei bristi per šalta, upę kirsti galima priėjus Eastbourne Road – tiesiog eikite palei upę šiaurės kryptimi. Kitoje upės pusėje – Seven Sisters Country Park. Užkopti ant visų septynių kalvų ir nukeliauti iki Birling Gap gali būti nemažas iššūkis, tačiau vaizdai tikrai atpirks išlietą prakaitą.

Šios septynios kalvos yra įtrauktos į BBC septynių gamtos stebuklų sąrašą Pietryčių Anglijoje. Tačiau šis stebuklas nėra amžinas – kalvos trupa, jas veikia erozija, kasmet žemyn nugarma apie 30-40 cm kalkinės uolienos.
Cuckmere upės slėnis
Cuckmere upės slėnis

Labai akmenuota ir nelygi pakrantė šalia kalvų neatrodo tinkama susiruošusiems gaudyti saulę ir pliuškentis ūroje. Tačiau visai šalia – šimtai hektarų žolės, kur galima minkštai prisėsti ir paiškylauti. Seven Sisters nėra tinkama pasyviam poilsiui – čia norisi eiti, kopti, žvalgytis, bet ne leisti laiką gulint vienoje vietoje.

Jei vyksite su automobiliu, navigacijai nurodykite jus vesti į Seafordą, Chyngton Way. Traukiniu šią vietą galima pasiekti nuvykus į Seaford traukinių stotį (Southern traikinių linija), ir tuomet eiti pėsčiomis reikėtų apie 2.5 mylios.

[wpsgallery]

One thought on “Angliškas pajūris: Seven Sisters kalvos”

Comments are closed.