Atostogos Lietuvos pajūryje: kodėl pamirštam Kuršių neriją?

Nida

Vasarą visi lekia ilsėtis kas kur išgali – Ispanija, Italija, draugų lankymas D. Britanijoje ir t.t. Tačiau dažnam lietuviui Palanga tampa tikru išganymu – vėsi jūra, didžiulis kavinių pasirinkimas ir pilna piniginėms įkandamų nakvynės vietų. Labai dažnai (mano manymu, nepelnytai) pamirštama Kuršių Nerija.

Nidos panorama
Nidos panorama

Kaip įprasta, visi teigia, kad ten per brangu. Savo šios vasaros patirtimi noriu šį faktą paneigti bent iš dalies.

Negaliu šios vietos palyginti su jokia kita. Savo ramybe, nuostabia gamta, beprotiškai gražiais ir kvapą gniaužiančiais vaizdais Kuršių nerija sužavėtų kiekvieną. O tie seni, mieli Nidos namukai tiesiog itraukia į gatvelių raizgalynę, kur galėtum praklaidžioti gerą pusdienį. Pasukus link Thomo Manno muziejaus ir užkopus ant Uošvės kalno atsiveria „itališkas vaizdelis“ – nuo stataus skardžio Kuršių marių pakrantė kaip ant delno. Nenuostabu, kad netoliese pastatytoje lentoje minimos žymių, čia pat kūrusių, menininkų pavardės. Tik kiek liūdina, jog jų tarpe nėra nė vienos lietuviškos pavardės.

nida4
Nida nuo Uošvės kalno

Einant Kuršių marių pakrante galima pasiekti unikalią Parnidžio kopą. Vėjo pustoma didžiulė kopa, nuo kurios viršūnės atsiveria keliaujančių kopų panorama. Man ten besilankant dienos metu oras buvo nelabai vykęs. Tad negaliu pasigirti mačiusi viską pačioje grožybėje. Tačiau galiu tvirtai pasakyti, kad rugpjūtį, kuomet dažnai pasitaiko gausūs meteorų lietūs, tiesiog būtina ištaikyti giedrą naktį ir užkopti į viršūnę. Žvaigždės turbūt niekur Lietuvoje nėra tokios ryškios kaip čia. O su draugėmis praleidusios keletą valandų išsitiesusios ant kopos matėme daugybę krentančių žvaigždžių. Tiesa, pakeliui sutikti briedį – nieko keisto.

Parnidžio kopa
Parnidžio kopa

Apie renginius kalbant, tai jų vyksta nuolat. Tereikia tik pasidomėti. Tiesa, sezono atidarymui skirtas Beno festivalis nesužavėjo. Be paties Beno jis ne toks. Tačiau vasarai įpusėjus vykęs Thomo Manno festivalis buvo tikrai dėmesio vertas renginys. Visą savaitę Nidos meno kolonijoje vyko kino naktys. Kas vakarą buvo rodomas vis kitos šalies menininkų kurtas filmas. Netradicinis, įdomus ir visai linksmas laiko praleidimas su būriu draugų (netradicinis sakau todėl, kad filmai toli gražu neholivudiniai).

Nidos švyturys
Nidos švyturys

Na, o kalbant apie kainas tai jos kandžiojasi ne visur. Atvykti automobiliu į Nidą kainuoja nei daug, nei mažai – apie 60litų (40lt kainuos keltas automobiliui, 20lt teks sumokėti už įvažiavimą į Neringos savivaldybę). Taip pat reikės sumokėti už kiekvieną automobilyje sėdintį žmogų apie 2-3lt. Daug pigesnis variantas būtų autobusas. Iš Klaipėdos keltas vienam žmogui kainuoja 2,90lt. O autobusas į Nidą – 10lt. Autobusai sezono metu važinėja beveik kas valandą. Tad apžiūrėjus Nidos apylinkes visai paprasta viešuoju transportu apvažiuoti kitas gražias neringos vietas. Taupumo sumetimais derėtų pasidairyti prieš renkantis prekę ar paslaugą. Pvz., dviračių nuomos kainos gali skirtis iki 5lt už valandą. O jei nuomositės parai, pavyks sutaupyti dar daugiau (vidutiniškai už dviračio nuomą parai šią vasarą reikėjo mokėti 30-35lt).

Saulėlydis Nidoje
Saulėlydis Nidoje

Pietūs kavinėse taip pat gali tapti didelių išlaidų šaltiniu, jei elgsitės neatsargiai. Paieškojus galima pavalgyti dienos pietus už 13-15lt. O nakvynės ieškoti galima pačiam per pažįstamus, paklausinėti prekeivių (jie dažniausiai būna vietiniai ir žino ką nors, kas gali pasiūlyti vietą nakvynei) ir be abejo, informacijos gausu Nidos turizmo ir informacijos centre. www.visitneringa.com galima rasti gausybę informacijos apie mano nepaminėtas ar neaplankytas vietas. Juk aplink dar yra gražių ir įdomių lankytinų vietų Juodkrantėje, Preiloje, Pervalkoje. Tad turim tikslą kitai vasarai 🙂

Nuotraukų ir teksto autorė Morta Mikutytė-Pipirienė

[wpsgallery]

One thought on “Atostogos Lietuvos pajūryje: kodėl pamirštam Kuršių neriją?”

  1. Sutinku su jumis, Kuršių Nerija dažnai pamirštama, kas iš dalies, mums nuo Klaipėdos krašto gal ir geriau, ramesnis poilsis, mažiau žmonių 😀 Kai tik grįžtu į Lietuvą, visada ten važiuoju su šeima, o ir visiems savo draugams rekomenduoju, kad nepamirštų aplankyti Nidos jei keliaus į Lietuvą.

    Neseniai porą anglų draugų apsilankė ten ir jau planuoja antrą kartą ten atostogauti.

    Šią vasarą neteks grįžt namo, nes keliaujame nesustodami, tad smagu buvo paskaitinėti apie vakarų pakrantę 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *