Valentino dienos kelionės: romantiškiausi Europos miestai

Geriausia dovana Valentino dienai – savaitgalis dviese kokioje romantiškoje vietoje! Sekdami žymiausių literatūros ir kino meilės istorijų pėdsakais, pateikiame savo romantiškiausių Europos miestų penketuką – gal išsirinksite kurį nors savo kelionei, nebūtinai per Valentino dieną!

1. Verona, Italija

Veronoje įsimylėjeliai mėgsta prisiekti amžiną meilę
Veronoje įsimylėjeliai mėgsta prisiekti amžiną meilę

Mūsų penketuke Paryžius negauna pirmosios vietos, nes čia karaliauja Verona. Lyginant su Paryžiumi Italijos miestas Verona visai nedidelė, bet labai spalvinga, saulėta ir šilta – tokią Veroną pamatėme apsilankę gruodžio mėnesį.

Kaip ir Paryžius, taip ir Verona yra tituluojama meilės miestu. Verona Valentino dienai ypač ruošiasi – su šūkiu „Tą, ką myli, atsivežk į Veroną“, kviečia poreles įsimylėjelių dieną švęsti Veronoje.  Jei lankysitės Veronoje vasario 13-16 dienomis, būtinai užsukite į Piazza dei Signori, kur rasite širdies formos rankdarbių turgelį. Daugiau informacijos apie Valentino dieną Veronoje rasite čia>>.

Verona meilės miesto vardą gavo dėl Šekspyro poemos apie du įsimylėjelius Romeo ir Džiuljetą, kurių meilė liepsnojo šiame mieste, bet jų šeimos trukdė būti kartu. Veronoje rasite namus, kuriuose, pagal Šekspyro kūrybą, gyveno abu įsimylėjeliai.

Nieko tokio, jei į Veroną nuvyksite ne per Valentino dieną – šiame mieste bet kurią dieną rasite daug romantikos ir meilės. Čia į Džiuljetos kiemą plūsta įsimylėjeliai iš viso pasaulio ir rašo laiškus su klausimais Džiuljetai, ant sienos braižo savo mylimojo vardą ar kabina spynelę ant vartų, prisiekdami mylėti amžinai.

Mūsų įspūdžius iš žaviosios Veronos skaitykite straipsnyje Kelionė po Šiaurės italiją: Verona>>.

2. Barselona, Ispanija

Saulėlydis Barselonoje
Barselonoje sužavės nuostabūs saulėlydžiai

Tai užburiantis miestas, kuriame patirsite daug gerų emocijų. Vien ko verti saulėlydžiai Barselonoje! Pasiimkite vyno ar šampano, užkandžių ir keliaukite palydėti saulės ant kalno į Guinardo parką, kur stovi apleisti La Rovira bunkeriai. Patikėkit, tai viena geriausių apžvalgos vietų mieste :).

Romantišką nuotaiką Barselonoje kuria ir magiškas Montžuiko fontanas, šokantis pagal gražią muziką ir šviečiantis įvairiausiomis spalvomis. Miesto architekto Antonio Gaudžio darbai, kurie puošia visą miestą, irgi nepalieka abejingų.

Kokią meilės istoriją sieti su šiuo miestu? Mums labiausiai limpa netradicinė ir komplikuota meilės istorija Woody Alleno filme Vicky Christina Barcelona – tokia pat nenuspėjama, kaip ir šis miestas, kur už kiekvieno kampo laukia kažkoks netikėtumas. Barselona priverčia atsipalaiduoti,  niekur neskubėti, tiesiog grožėtis, džiaugtis ir mėgautis geriausiomis akimirkomis, o būtent toks ir turėtų būti romantiškas savaitgalis.

Ką matėme Barselonoje, pasakojame straipsniuose Spalvingoji Barselona – miestas, kurio negana >> ir Magiška Barselona – saulėlydžiai, šviesos ir fontanai >>.

3. Venecija, Italija

Venecijos kanalai
Venecijos kanalai

Paplaukioti dviese gondoloje Venecijos kanalais – kas gali būti romantiškiau?  Venecija – tai paslaptingas, kerintis ir labai išskirtinis miestas, kurio neįmanoma neįsimylėti. Šiemet Valentino dienos renginiai Venecijoje įtraukti į Venecijos karnavalo programą – turėtų būti įdomu! Daugiau informacijos apie Valentino dieną Venecijoje čia>>.

O kokia Venecijos meilės istorija? Vaikštinėjant Venecijoje prieš akis iškyla filmo Kazanova scenos, kur siauromis gatvelėmis ir tiltukais pas jaunas venecijietes lakstė mergišius Kazanova, kol galų gale jo nesupančiojo stipri moteris – tikroji meilė. Arba kita istorija – apie meilę vyrui, maistui ir miestui knygoje Tūkstantis dienų Venecijoje>>.

Mūsų įspūdžius iš šio kerinčio miesto skaitykite straipsnyje Kelionė po Šiaurės Italiją: viliojanti Venecija>>.

4. Paryžius, Prancūzija

Naktį Eifelio bokštas Paryžiuje atrodo įspūdingai
Naktį Eifelio bokštas Paryžiuje atrodo įspūdingai

Į Prancūzijos sostinę vasario mėnesio savaitgaliais paminėti Valentino dienos plūsta porelės iš visų šalių. Meilės miestu Paryžius vadinamas neveltui – kiek romantiškų meilės istorijų, tiek filmuose, tiek knygose, vyko Paryžiuje!  Viena sudėtingiausių, dar iš mokyklos įsiminusių meilės istorijų –  Viktoro Hugo romane Paryžiaus katedra, apie keturis vyrus įsimylėjusius čigonę Esmeraldą.

Paryžius – ne tik gražus, bet ir didelis miestas. Tad norint pamatyti ir pajusti Paryžių, reikėtų bent kelių dienų – kitaip reikės skubėti, ir nebebus laiko romantikai.  Laikas Paryžiuje lekia greitai – reikia užlipti į Eifelio bokštą ir pasižvalgyti po Paryžių iš aukštai, reikia nukeliauti į Luvrą ir pereiti Eliziejaus laukus, dar laukia Monmartro kalnas ir aplinkinės gatvelės su parduotuvėmis, barais ir kavinukėmis, įdomus ir ateities miestas – La Defence, per miestą vingiuojančios Senos pakrantės, ir vėl Eifelis vakare – naktį apšviestas bokštas atrodo daug įspūdingiau.

Apie tai, kaip mums Paryžiuje neužteko vienos dienos, galite paskaityti straipsnyje Vienos dienos Paryžiuje negana>>.

5. Florencija, Italija

Florencijos katedra
Florencijos panorama nuo Mikelandželo aikštės

Florencija – jau trečias Italijos miestas mūsų sąraše, bet kaip to išvengti, jei Italijos miestai tokie nuostabūs ir asocijuojasi su meile? Be to, pats šv. Valentinas, kurio dieną vasario 14-ąją švenčiame, buvo Romos vyskupas.

Florencija, vienas iš gražiausių Italijos miestų, su jaukiu senamiesčiu ir galybe istorinių ir meno objektų, labai tiktų įdomiam savaitgaliui dviese.

Kokia žymiausia meilės istorija siejama su šiuo miestu? Tai nelaiminga, bet labai stipri Dantės Aligierio, iš Florencijos išvaryto poeto, meilės istorija.  Jiems nebuvo lemta būti kartu, tačiau poetas savo amžiną meilę Beatričei išreiškė poemoje Dieviškoji komedija.

Ką mes pamatėme dviese vaikštinėdami Florencijos gatvėmis, sužinokite straipsnyje Dieviškoji Florencija – Italijos didybės pavyzdys>>.

O kokia vieta jums romantiškiausia? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *