Kai mūsų klausė, kas keliaujant Maroke padarė didžiausią įspūdį, išrinkti nebuvo lengva. Visos aplankytos vietos buvo skirtingai įdomios. Bet vieningai nutarėme, kad visgi naktis Saharos dykumoje buvo šios kelionės topas.
Jei prieš dvidešimt metų mums kas nors būtų pasakęs, kad pamatysime Saharos dykumą savo akimis, turbūt būtume nepatikėję. Tuo metu, kai kelionės buvo didelė prabanga, tokios vietos atrodė neįmanomai tolimos ir nepasiekiamos.
Kaip per tuos metus pasikeitė pasaulis! Ne tik pamatyti, bet ir praleisti naktį Saharos dykumoje turėjome galimybę keliaudami Maroke. Nieko panašaus dar nebuvome matę ir jautę – drastiški temperatūrų skirtumai nuo +25 dieną iki 0 naktį, aplink vien smėlynai, o naktį – neįsivaizduojamas skaičius ryškiausių žvaigždžių. Tikras kosmosas.
Į šią patirtį leidomės atvykę į Merzougos miestelį, Maroko ir Alžyro pasienyje. Merzouga vadinama vartais į Saharą, jei pažiūrėsite žemėlapyje, tikrai, ten ir prasideda didžioji Afrikos dykuma. Naktį ar kelias naktis dykumoje praleisti siūlo daug turų organizatorių, dažniausiai užsisakius nakvynę dykumos palapinėje, jums pasiūlys nugabenimą iki jos džipais arba kupranugariais.
Mes pasirinkome džipą, tai, žinokit, jausmas važiuojant per aukštas smėlio kopas buvo kaip kokiuose amerikietiškuose kalneliuose! Prie sėdynių pritaisytos net virvelės, už kurių galima laikytis.
Atvykę įsikūrėme vienoje iš stovyklos palapinių, kurioje buvo patogi dvigulė lova su patalais, tualetas, dušas, elektra ir net radiatoriai! Keliaujant pavasarį, kai temperatūrų skirtumas nėra drastiškas, užtektų ir mažiau patogumų, bet vasarą, kai labai karšta arba žiemą, kai naktys šaltos, kondicionierius arba radiatoriai palapinėje labai praverčia.
Vėliau leidome laiką tarp neaprėmiamų smėlio plotų, bandėme suvokti tą dykumos dydį ir kaip tokios dykumos gentys, kaip berberai, yra prisitaikę ten gyventi. Jei norisi daugiau pramogų, stovyklos dažniausiai turi snieglenčių, kuriomis galima paslidinėti nuo smėlio kopų.
Vakare mūsų laukė vakarienė restorano palapinėje ir po to – laužas, tradicinių būgnų muzika, dainos ir šokiai. “Mama Africa” daina iki šiol skamba galvoje, prisiminus tą stebuklingą naktį… Tokia naktis Saharos dykumoje tikrai užburia.
Palapinė dykumoje su visais patogumais, pusryčiais, vakariene ir vakarinėmis pramogomis prie laužo kainavo apie 100 EUR dviems. Paprastesnių palapinių galima rasti daug pigiau, bet kadangi vykome šaltuoju metų laiku, norėjosi, kad būtų bent šilto vandens.
Saharos dykumos patirčiai rekomenduojame Desert Heart Luxury Camp.
Daugiau apie Maroko maršrutą – Kelionė automobiliu po Maroką: nuo dykumų iki vandenyno