Šis jaukus pietų Anglijos pajūrio miestelis ir paplūdimys puikiai tiks norintiems pabėgti nuo didžiųjų kurortų šurmulio. Nors mažas, bet įdomių dalykų Swanage ras ir tie, kuriems geram poilsiui reikia ne tik jūros ir smėlio.
Saulėtą vasaros dieną, žvelgiant į Swanage įlanką (Swanage Bay) ir miestelį nuo aukščiau esančių gatvių, gali pasirodyti, kad atsidūrei kokiam Italijos ar Graikijos pajūrio kaimelyje. Pastelinių spalvų namukai, kaip Italijoje. Kažkokia varpinė lyg Graikijoje.
Bet visa kita neleis suabejoti, jog esi Anglijos kurorte. Fish & Chips restoranai, angliški pabai netoli promenados, vedančios link vienos iš žymiausių miestelio vietų – Swanage prieplaukos. Taip, Swanage yra tikrų tikriausias Anglijos pajūrio kurortas.
Purbecko pusiasalyje (Isle of Purbeck), Dorseto grafystėje esantis miestelis ir įlanka daug ramesnis ir mažesnis nei netoliese esantys dideli kurortai, pavyzdžiui, Poole ar Bournemouth.
Mes čia atvykome kitą dieną po to, kai buvome prie įspūdingų kalkakmenio uolų Old Harry Rocks. Ši vieta yra labai netoli nuo Swanage, iš tiesų, uolas netgi galima matyti nuo prieplaukos.
Miestelis, kuris buvo mažas uostas ir žvejų kaimelis, Viktorijos epohoje išpopuliarėjo kaip pajūrio kurortas turtingiesiems. Iki šiol turizmas tebėra svarbiausias miestelio pajamų šaltinis. Nors ir nedidelis, bet turistams gali pasiūlyti kokybišką poilsį – smėlio paplūdimį, ramią ir vaizdingą įlanką, o ir pramogų bei maisto toli ieškoti nereikės.
Swanage miestelyje viskas po ranka, vos išėjus iš paplūdimio bus žuvies restoranų, kavinių, ledų kioskų. Poilsiautojams neturėtų pritrūkti pramogų tiek miestelyje, tiek aplinkui. Galima išsinuomoti valtį, paplaukioti įlankoje ar pažvejoti, panardyti, aplankyti miesto parkus, leistis į žygį Pietvakarių pakrantės keliu (South West Path) ir pamatyti Old Harry Rocks ar į kitą pusę, kur yra Durlston Country parkas.
Šis, kaip ir dauguma kitų save gerbiančių Anglijos pajūrio kurortų, turi prieplauką – tiltą į jūrą (Swanage Pier). Tačiau čia tiltas į jūrą mažiau komercinis, nei pavyzdžiui, Brightone, Bournemouthe ar Eastbourne – ant šios prieplaukos tėra viena, tokia labiau istorinė parduotuvėlė. Jokių atrakcionų ar Las Vegasą primenančių lošimų automatų.
Swanage prieplauka, pastatyta 1859 metais, turi sentimentalią vertę – tai lyg atminimo takas vietiniams gyventojams. Einant prieplauka, žvilgsnį į žemę traukia daugybė bronzinių plokštelių ant prieplaukos lentų. Ant tų plokštelių užrašyti mirusių miestelio gyventojų artimųjų vardai, prisiminimai, sentencijos ir linksmesnės mintys. Įėjimas į prieplauką kainuoja 0,80 £.
Dar vienas žymus Swanage objektas yra Wellingtono bokšto laikrodis (Wellington Clock Tower) – jis turi gana įdomią istoriją. Šis bokštas, pastatytas kaip memorialas Wellingtono kunigaikščiui 1854 metais netoli London Bridge stoties, londoniečiams netiko – laikrodis rodė blogą laiką, o pats bokštas ėmė trukdyti eismui aplink London Bridge.
1867 metais bokštas buvo nugriautas ir atsidūrė šiame Dorseto grafystės miestelyje. Tačiau perkeltas bokštas neturi nei kunigaikščio skulptūros, nei laikrodžio. Taip nutiko todėl, kad Londone nugriauto bokšto liekanos buvo atiduotos statybininkui George Burt kaip svoris tuščiam laivui. Atgabenę krovinius į Londoną, laivai tušti atgal plaukti negalėjo dėl balasto trūkumo, tad tuo metu laivai būdavo prikraunami visokių nuolaužų, kad saugiai parplauktų namo. Taip Wellingtono bokšto liekanos atsidūrė Swanage, kur jas parsiplukdęs statybininkas pasistatė šalia savo namo.
Daugiau apie miestelį rasite čia: www.visitswanage.com.
[wpsgallery]