Kelionė po Ameriką: Ramiojo vandenyno pakrantės kelias

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias, patenkantis tarp gražiausių maršrutų automobiliu, buvo ir mūsų planuose. Per kelionę Amerikoje tai buvo turbūt vienintelė ilgesnė kelio atkarpa, kai nė vienas autobusiuke nemiegojo – vaizdai buvo per daug gražūs.

Dvi dienas praleidę San Franciske, vėl leidomės į kelią. Nors navigacija mus primygtinai norėjo vesti ne palei pakrantę, o greitesniu maršrutu, mes buvom užsispyrę ir keletą kartų naudojomės popieriniu žemėlapiu, kad važiuotume pirmuoju Kalifornijos greitkeliu – State Route 1 arba Pacific Coast Highway.

Kad šis kelias vertas dėmesio, supratom vos pradėję važiuoti. Šis tas mūsų ekipaže buvo kitaip, neįprasta, ne kaip anksčiau  – nė vienas keliautojas nemiegojo, visi dairėsi per langus. Vaizdai aplinkui buvo per daug geri, kad galėtum sau leisti juos pramiegoti. Tiesa, vėliau, po poros šimtų kilometrų, jie jau pasidarė vienodi – vandenynas, skardžiai, kas čia tokio, pažadinkit, kai bus kas nors „vau!“.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias tęsiasi 655 mylias (1055 km) vakarine Šiaurės Amerikos pakrante.  Šis kelias jungia San Franciską ir tarp Los Andželo ir San Clemente esantį Dana Point. Važiuoti Ramiojo vandenyno pakrantėmis vingiuojančiu keliu užtrunka ilgiau nei pasirinkus greitesnį ir trumpesnį 101 greitkelį, šiek tiek toliau nuo pakrantės, bet tikrai verta rinktis pirmąjį variantą.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
1055 km ilgio kelias vingiuoja palei Ramujį vandenyną
Sustoti norisi kas kelis kilometrus...
Sustoti norisi kas kelis kilometrus…

Šis kelias, baigtas statyti 1929 metais, iš pradžių buvo vadinamas  Ruzvelto greitkeliu (Roosevelt Highway) ir tik gerokai vėliau gavo dabartinį pavadinimą. Pietų Kalifornijos gyventojai šį kelią vadina tiesiog „pirmuoju“ (the One).

Važiuojant šiuo keliu, nuo pat pradžių matėme be galo daug vietų, kur norisi sustoti. Tačiau negalint šiam keliui skirti kelių dienų, sustojimus verta atidėti – gražiausios vietos šiame kelyje prasideda nuo Monterey Bay. Sakoma, kad vaizdingiausios vietos šiame kelyje yra 139 mylių atkarpa nuo Monterey iki Morro Bay.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Pakrantės kelias

ReklamaBe poros stabtelėjimų pakrantėje, ilgesniam laikui sustojom Monterey miesto prieplaukoje. Jau buvo beveik pietų metas, tai nusprendėm užkąsti viename iš prieplaukos restoranų. Išsirinkom London Bridge Pub, matyt jau ilgesys Londonui kamavo, ir neapsirikom – žuvies patiekalai čia buvo puikūs.

Monterey yra nedidelis, vaizdingas pakrantės miestas, kur būtų įdomu paturistauti ir ilgiau. Bet mes lauko neturėjom – laukė dar neįveikti kelio kilometrai, tai apžiūrėjom tik Žvejų prieplauką (Fisherman’s Wharf). Kažkaip atrodo, kad prieplauką tokiu pavadinimu turi kiekvienas pakrantės miestas Amerikoje 🙂

Monterey
Pietaujam London Bridge Pub pakrantės mieste Monterey
Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Monterey žvejų kaimelis

Išvažiavus iš Monterey, vėl nesisekė susitarti su navigacija. Norėjom pervažiuoti draugų rekomenduotu keliu – 17 Mile Drive, bet navigacija to taško nerado, nors tu ką. Vėl teko naudotis popieriniu žemėlapiu, kuris, pirktas kelionės pradžioje su tikslu žymėti nuvažiuotą kelią, pasitarnavo net kelis kartus ieškant kelio.


Daugiau apie šią kelionę: Kelionė į Ameriką: kaip pasiruošti ir kiek kainuos? >>


17 Mile Drive yra vaizdingas mokamas (10 $) kelias per gyvenamųjų namų (tiksliau, prabangių vilų) bendruomenę, vadinamą Pebble Beach. Tiesa, jie apsitvėrę aukštomis tvoromis, tai tik prabangių vilų stogai kyšo. Tačiau pakrantės vaizdai čia tikrai nuostabūs ir verta nepagailėti dolerių tam kelio mokesčiui.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Laukinės ir vaizdingos Ramiojo vandenyno pakrantės

Dar gražesnės vietos prasidėjo privažiavus Big Sur regioną. Tai retai apgyvendintas, tik apie 1000 nuolatinių gyventojų turintis Santa Lucia kalnų regionas, kurio pakrantėse – aukštos stačios uolos ir gražios įlankėlės. Mums šie vaizdai šiek tiek priminė Anglijos grafystę Kornvalį – ten Atlanto vandenyno pakrantės irgi laukinės ir žmogaus rankų nepaliestos.

Big Sur tęsiasi 90 mylių nuo Carmel upės iki San Carpofoto įlankos. Šis regionas populiarus tarp turistų, važiuojančių per pirmąjį Kalifornijos greitkelį. Dėl to šioje vietoje esančių viešbučių kainos aukštesnės nei tų, kurie yra už Big Sur.

Big Sur
Kvapą gniaužiančios Big Sur įlankos
Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Šiame kelyje greitis daug kur ribojamas iki 25 mph

Vienas iš įdomiausių ir vertų dėmesio objektų Big Sur regione yra tiltas tarp uolų Bixby Bridge. Iš 33 šio greitkelio tiltų, Bixby tiltas yra žymiausias ir populiariausias – matytas ne vienoje automobilių reklamoje, pavyzdžiui, čia: www.youtube.com/watch?v=hxDEvCt5cNQ.

79 metrų aukštyje virš Bixby upės žiočių esantis  200 metrų ilgio tiltas buvo užbaigtas 1932 metais. Iki tol Big Sur gyventojai žiemomis būdavo atkirsti nuo pasaulio dėl nepraeinamo senojo pakrantės tako. Atidarius Bixby tiltą, keliauti tapo daug patogiau ir greičiau.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Bixby Bridge

Big Sur mus nustebino ne tik kvapą gniaužiančiomis pakrantėmis, bet ir degalų kaina. Sustojus vienoje iš parduotuvių-degalinių šiame kelyje, atkreipėm dėmesį į aukščiausią degalų kainą, kokią matėme per visą kelionę Amerikoje – 5,99 $ už galoną! Tai buvo daugiau kaip du kartus didesnė kaina nei kitur. Pasidžiaugėm, kad pas mus degalų netrūksta.

Dar vienoje stotelėje sustojome tik todėl, kad pamatėm ten daug automobilių ir žmonių. Pakrantė neatrodė išsiskirianti, bet matėsi, kad tie žmonės į kažką žiūri. Sustojus paaiškėjo, kad čia – Kalifornijos dramblinių ruonių paplūdimys (San Simeon Elephant Seal Rookery).

Žuvies kvapas šioje vietoje labai intensyvus, kaip ir įvairiausi garsai, kuriuos skleidžia šie ruoniai. Šiuos rėkaujančius ruonius stebėjom ne daugiau kaip 10 minučių, bet tai buvo nebloga juoko dozė.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Dramblinių ruonių poilsio vieta San Simeon paplūdimyje
Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Ruoniai sugulę kaip poilsiautojai Palangoje

Į Morro Bay, savo nakvynės vietą, atvykom visai vakare. Nuėjom į paplūdimį – nors buvo aklinai tamsu, bet įdomu – vandens nesimatė, girdėjom tik bangas, o priekyje matėme didelį kalną, vos vos apšviestą pakrantės šviesų. Dėl šios uolos Morro Bay yra vadinamas Ramiojo vandenyno Gibraltaru – ši uola atrodo tarsi išdygusi iš visiškai lygaus smėlėto paplūdimio.

Morro Bay yra nedidelis pakrantės kaimelis, tai tą vakarą teko paieškoti, kur pavalgyti. Žvejų prieplaukoje radome kelis užsidariusius barus ir restoranus, bet į vieną, jau besiruošiantį uždarymui, mus dar sutiko pamaitinti. Pataikėm į labai gerą – neseniai duris atvėręs House of Juju šeimos restoranas paruošė mums labai gerų burgerių.

Ramiojo vandenyno pakrantės kelias
Saulėlydis važiuojant Ramiojo vandenyno pakrante

Ši kelionės Amerikoje diena buvo ilga ir kupina įsimintinų peizažų – nuvažiavom beveik 400 km vienu gražiausių pasaulyje kelių. Kitą dieną laukė Santa Barbara, kuri mus iš pradžių pasitiko gana nesvetingai… Apie tai pasakojom čia>>.

P.S. Vaizdų iš šio kelio ir kitas kelionės po Ameriką akimirkas galite pamatyti mūsų 30 min. filmuke:

[wpsgallery]

2 thoughts on “Kelionė po Ameriką: Ramiojo vandenyno pakrantės kelias

  1. Nerealu! Ne veltui yra daina apie “California blue” 🙂 Aciu nerealiai kompanijai, kuri suteike tiek daug informacijos!

    Mes po Kalifornija keliausime labai panasiu marsrutu ir labai panasiu laiku, tad pateikta informacija yra AUKSO vertes! 🙂 Tokios issamios informacijos lietuviu kalba iki siol labai truko. ACIUUUUUU! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *