Santa Barbara: šiek tiek lietaus, daug arkų ir delfinų

Gražusis Ramiojo vandenyno pakrantės kelias mus atvedė į Santa Barbarą, kur gana netikėtai užklupo lietus. Mūsų planus šiek tiek pakoregavęs, lietus neatėmė žavesio iš Santos Barbaros, ir galiausiai paskutinės dienos Amerikoje buvo įdomesnės, nei planuota.

Kas keliauja su mumis ne pirmą kartą, jau žino, kad poilsiauti pasyviai, pavyzdžiui, dienų dienas gulėti pliaže ir degintis, mums neišeina.  Reikia eiti, važiuoti, pamatyti ir t.t. Tačiau planuodami kelionę po Ameriką, buvom sugalvoję paskutines dvi dienas skirti tiesiog poilsiui prie jūros.  Jokio plano, jokių veiklų ar vietų, kurias pamatyti – tiesiog mėgausimės Kalifornijos saule ir ilsėsimės po dviejų savaičių bastymosi po Ameriką. Tai turėjom daryti viename iš gražiausių Kalifornijos pajūrio kurortų Santa Barbaroje.

Tačiau šiam (ne)planui nebuvo lemta būti įgyvendintam. Tą rytą, kai turėjom pajudėti į Santa Barbarą, vos atsibudę viešbutyje Ramiojo vandenyno pakrantės kaimelyje Morro Bay, pamatėm, kad už lango plaupia lietus.

Už 100 mylių esančioje Santa Barbaroje taip pat lijo. Aukštos miesto palmės lingavo vėjyje, nulenkusios nuo lietaus sudrėkusius lapus. Ši diena atrodė visiškai ne taip, kaip planuose – juk turėjom pasidėti daiktus motelyje ir lėkti į pajūrį.

Šlapios Santa Barbaros gatvės
Šlapios Santa Barbaros gatvės

Todėl teko spontaniškai ieškoti, ką veikti Santa Barbaroje. Ko jau ko, bet lietaus čia tikrai nesitikėjom, tai plano B nebuvom iš anksto pasiruošę. Ir ne be reikalo, net prie kavinės sutiktas vietinis gyventojas stebėjosi, kad lyja – juk čia lietaus būna dvi dienas per metus, taip sakė.

Lietus visgi nustojo per porą valandų, kurias praleidom Santa Barbaros senamiesčio gatvelėse, kur yra  Paseo Nuevo prekybos centras.  Tuo metu jau buvom sugalvoję, ką veiksim toliau – kadangi oras nelepino, nusprendėm plaukti į jūrą stebėti banginių ir delfinų.

Santa Barbaros senamiestis – tokių laiptų neįmanoma nepastebėti!
Santa Barbaros senamiestis – tokių laiptų neįmanoma nepastebėti!

Santa Barbara daugeliui mūsų kartos atstovų asocijuojasi su pirmąja matyta amerikietiška muilo opera. Serialo pradžios vinjetę –  tiek muziką, tiek pakrantės ir miesto vaizdus su daug arkų, prisimenu net po tiek metų. Kai buvau vaikas, pas mus penkiaaukštyje šio serialo žiūrėjimas buvo svarbi dienos veikla –  susirinkdavom kaimynai prie vieno ekrano, rodančio spalvotą vaizdą (nes kiti turėjom nespalvotus televizorius), žiūrėti kokios dramos vyksta tolimojoje Santa Barbaroje, kur gyvena tiek turtingų ir gražių žmonių.

Tada Amerika man atrodė tolima ir nepasiekiama. Tuo metu, jei man būtų pasakę, kad pati aplankysiu Santa Barbarą ir pamatysiu tas miesto arkas, turbūt būčiau nepatikėjusi.

Santa Barbaros pakrantė
Santa Barbaros pakrantė

Santa Barbara ne tik gražus, bet ir brangus miestas. Čia gyvena daug Amerikos turtuolių ar bent jau turi vieną kitą atostogų vilą. Paprastiems vietiniams gyventojams įsigyti nekilnojamąjį turtą yra per brangu. Tik tie, kurių šeima gyveno Santa Barbaroje kelias kartas,  turi nekilnojamojo turto, o naujakuriams tenka nuomotis ir dalintis būstu.

Santa Barbaros brangumą pastebi ir miesto svečiai. Viešbučių kainos čia aukštesnės nei kitose šalies vietose. Dvi naktys paprastame motelyje  vienam žmogui atsiėjo 80 $. Tai buvo viena iš brangiausių nakvynių, o lyginant su kitais viešbučiais, kuriuose miegojom, šitas buvo prasčiausias – vieninteliai geri dalykai buvo baseinas ir atstumas iki jūros – 100 metrų.

Santa Barbara
Santa Barbara

Daugiau apie šią kelionę: Kelionė kaip filmas: 16 dienų ir 2700 mylių Amerikoje >>


Tą dieną, įsikūrę motelyje, iškeliavom į miesto prieplauką. Ten yra Condor Express biuras, kur ir užsisakėm kelionę kitai dienai į vandenyną. Tada pavaikštinėjom Santa Barbaros prieplauka Stearns Wharf, kuri, pastatyta 1872 metais, tapo ilgiausia gilavandene prieplauka tarp Los Andželo ir San Francisko. Vakarą labai smagiai praleidom keliuose Santa Barbaros baruose – State Street yra pagrindinė barų ir restoranų gatvė Santa Barbaroje.

Santa Barbaros krantai
Santa Barbaros krantai
Stearns Wharf
Stearns Wharf
Pakrantė ir prieplauka vakare
Pakrantė ir prieplauka vakare

Kitą dieną kilom anksti – buvom užsisakę rytinį kruizą po vadinamąjį Santa Barbaros kanalą (Santa Barbara Channel). Šis banginių stebėjimo kruizas garantuoja, kad vandens gyventojų tikrai pamatysim. Gidai kasdien suskaičiuoja kiekvieną pastebėtą banginį, delfiną ar ruonį, o pagal vakarykščius skaičius sprendė, kad ir šiandien bus gera diena.

Laivui skriejant per bangas, stovėdami laivo priekyje, spygavom kaip vaikai, tai buvo smagiau nei kokie atrakcionai. Rytas buvo vėsus, bet giedras, matėsi, kad diena bus šilta ir saulėta.

Išplaukiant iš Santa Barbaros uosto
Išplaukiant iš Santa Barbaros uosto

Netrukus laivas turėjo kokį šimtą palydovų – delfinų, plaukiančių greta,  kartas nuo karto iššokančių į paviršių pasirodyti. Šypsenos buvo iki ausų turbūt visiems, buvusiems laive. Matėm ir kelis banginius, tiksliau, jų nugaras – vien to pakako suvokti, koks tai didžiulis gyvūnas.

2,5 val. kelionė mums kainavo po 50 $ vienam. Dėl tokių gerų emocijų buvo tikrai verta – rekomenduojam nepagailėti laiko ir pinigų tokiam potyriui. Tokius kruizus organizuoja ne tik Santa Barbaroje, bet ir kitose vietose Vakarinėje Amerikos pakrantėje. Čia yra 8 vietų sąrašas, kur stebėti banginius ir delfinus Kalifornijoje: www.visitcalifornia.com/feature/8-top-places-whale-watching.

Linksma nuo pat ryto stebint banginius
Linksma nuo pat ryto stebint banginius
Mūsų laivo palydovai
Mūsų laivo palydovai

Pasisėmę gerų emocijų ir energijos visai dienai, sugrįžom į krantą. Oras jau buvo puikus, tad dalis keliautojų ėmėsi vykdyti pradinį tinginiavimo planą – ilsėtis ir mėgautis saule, o likusieji išlėkėm apžiūrėti Santa Barbaros.

Viena iš žymiausių ir gražiausių vietų Santa Barbaroje yra Senoji bažnyčia (Old Mission Santa Barbara). Pranciškonų vienuoliai šioje vietoje 1786 m. įkurė parapiją, o dabartinis bažnyčios pastatas, tapęs Santa Barbaros simboliu, iškilo čia 1925 metais.

Šio pastato architektūroje, kaip ir daugelio pastatų Santa Barbaroje, dominuoja arkos, tad nenuostabu, jog arkos yra tapusios kone išskirtiniu miesto ženklu. Jei nuvyktumėte į netoli Santa Barbaros esančius Santa Ynez kalnus, į Arbatos sodus (Tea Gardens), pamatytumėte ten stovintį monumentą – sieną su trimis arkomis, buvusio akveduko palikimą.

Šalia bažnyčios esanti Serra Shop buvo gera vieta įsigyti ne tik suvenyrų, bet ir rožančių bet kitų religinių dovanėlių močiutėms. Old Mission rasite adresu 2201 Laguna Street Santa Barbara, CA  93105.

Santa Barbaros Old Mission – kultūrinis, religinis ir architektūrinis paveldas
Santa Barbaros Old Mission – kultūrinis, religinis ir architektūrinis paveldas

Kita vieta, kur nuvažiavom, buvo Pakrantės parkas (Shoreline Park). Šiame parke yra vaikų žaidimų aikštelių, vietų piknikams bei BBQ, ir palmėmis apsuptų takelių jaukiams pasivaikščiojimams pakrante.

Palei vandenyną besitęsiantis parkas yra ant kalvos, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Santą Barbarą. Neveltui Santa Barbaros pakrantė vadinama Amerikietiška rivjera (The American Riviera), lyginant ją su Prancūzijos Žydrąja pakrante.

Santa Barbaros krantai
Santa Barbaros krantai
Vaizdas nuo Shoreline Park
Vaizdas nuo Shoreline Park

Santa Barbaroje prabėgo mūsų paskutinės akimirkos Amerikoje. Paskutinį vakarą prie motelio baseino buvo daug juoko ir jau besibaigiančios kelionės įspūdžių aptarinėjimo. Dalį šių įspūdžių pabandėm užfiksuoti ir sudėjom į šį filmuką:


Visus straipsnius apie šią kelionę po Ameriką rasite čia: www.buvauten.lt/jav


[wpsgallery]

One thought on “Santa Barbara: šiek tiek lietaus, daug arkų ir delfinų”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *