Tęsiam kelionę po Brecon Beacons nacionalinį parką Velse – aplankę aukščiausius parko kalnus, išsiruošėm ieškoti krioklių. O naktį, netgi pavargus po dienos klajonių, miego nesinorėjo – buvome apžavėti ypatingo Velso dangaus.
Įveikus kelią į aukščiausią Brecon Beacons kalnų viršūnę ir atgal, mūsų tolimesnis tikslas šiame nacionaliniame parke buvo aplankyti krioklius. Ne visus – krioklių Brecon Beacons yra daug, bet bent jau vieną pamatyti norėjome.
Išsirinkome Henrhyd krioklį (Sgwd Henrhyd arba Henrhyd Fall), aukščiausią pietinėje Velso dalyje – 27 metrų aukščio. Iki stovėjimo aikštelės, nuo kurios pėsčiomis galima nueiti iki krioklio, nuvažiavome į navigaciją įvedę pavadinimą Sgwd Henrhyd. Sgwd velsietiškai reiškia krioklį, taip ir reikėtų ieškoti – įvedus anglišką pavadinimą Google Maps rodė visai ne tą vietą.
Nuo stovėjimo aikštelės pėsčiomis reikėjo leistis (o grįžtant – kilti) gana stačiu šlaitu miško takeliu kokias 10-15 minučių. Lyginant su keliu iki viršūnės Pen-y-fan šis pasivaikčiojimas iki krioklio – visiškas niekis. Tose vietose, kur takeliai išsišakoja, pamatysite rodykles, kur kokį krioklį rasti, tad neturėtumėt pasiklysti.
Kai pagalvoji, šitie 27 metrai atrodo niekis, palyginus su aukščiausiu kriokliu Britanijos salose, kuris yra Škotijoje. Tai 200 metrų aukščio Eas a’ Chual Aluinn krioklys.
Bet aukštis dar ne viskas. Kad ir žymieji Niagaros kriokliai – tik 51 metro aukščio, bet užtat kokie populiarūs. O kalvomis ir uolomis tekantis aukščiausias Britanijos krioklys, nors ir 200 metrų, bet neatrodo labai įspūdingai.
Taigi šis, 27 metrų kriokliukas nė kiek nenublanksta prieš aukštąjį 200 metrų brolį. Didysis krioklys leidžiasi pakopomis nuo uolos, o Henrhyd krioklys krenta visu stiprumu vos ne 90 laipsnių nuolydžiu ir, kas smagiausia, už šio krioklio galima užeiti.
Kai priėjom krioklį, matėm po juo, upėje, nelabai simpatiškame rudame vandenyje besimaudančius žmones. Iš mūsų grupės irgi atsirado norinčiųjų patikrinti upės vandenį, bet išdrįso tik vienas. Sakė, kad vanduo šaltas, bet buvo visai smagu išbandyti tokią neįprastą maudyklą.
Ta vieta, kur yra Henrhyd krioklys, vadinama krioklių šalimi (Waterfall Country). Tokį pavadinimą pietinė Brecon Beacons parko dalis gavo dėl to, kad ten yra labai daug krioklių. Jei norite aplankyti daugiau krioklių, nemažai maršrutų pėsčiomis galima rasti čia: www.visitwales.com.
Apžiūrėję krioklį, keliavom įsikurti kempinge. Brecon Beacons parke ir aplinkui jį yra nemažai stovyklaviečių. Tas, kurį mes išsirinkome, Pencelli Castle Farm, buvo idealus, tad galime drąsiai rekomenduoti. Labai tvarkingos kempingavimo vietos, tualetai ir dušai, virtuvė ir panašūs privalumai.
Vienos nakties kaina vienam asmeniui – £12.50. Į šią kainą įskaičiuota viskas – nereikia mokėti nei už palapines, nei už automobilius. Dušai ir kiti patogumai nemokami. Kempingo adresas: Brecon, Pencelli, Powys LD3 7LX.
Ir didžiausias privalumas kempingaujant tokioje vietoje – žvaigždės. Jau seniai nebuvom matę tokio žvaigždėto dangaus. Brecon Beacons parkas yra labai tinkamas stebėti naktinį dangų. Nacionalinio parko teritorija retai apgyvendinta, tad labai mažai šviesų iš žemės apšviečia dangų, o tamsiame danguje galima matyti milijonus žvaigždžių.
Prieš porą metų Brecon Beacons buvo pripažintas Tarptautiniu tamsaus dangaus rezervatu (International Dark Sky Reserve) – tokių vietų pasaulyje prieš tai buvo tik keturios. Daugiau informacijos apie žvaigždžių stebėjimą parke rasite čia>>.
Tokio žvaigždėto dangaus pasiilgstam gyvendami didmiestyje, tad šią nakvynės vietą drąsiai vadinome ne keturių ar penkių, o milijono žvaigždučių kempingu. O žiūrint į tokį dangų labai tinka ši daina 🙂
Kitą rytą, susipakavę daiktus, patraukėme į dar vieną įdomią vietą Brecon Beacons parke – požeminius urvus, ir galiausiai atsidūrėme viename iš puikiausių paplūdimių – Three Cliffs Bay, šalia Swansea.
[wpsgallery]