Planuoji kelionę automobiliu? Štai keli patarimai

Kelionė automobiliu

Keliauti automobiliu yra laisvė: nepriklausai nuo lėktuvų, traukinių ar autobusų tvarkaraščių, išvažiuoji kada nori, sustoji, kur ir kada nori. Bet tam, kad galėtum mėgautis ta laisve, reikia pasiruošti.

Kaip suplanuoti maršrutą?

Puslapių-žemėlapių, padedančių susiplanuoti kelionę automobiliu, yra daug, tačiau kuris geriausias? Visi skirtingai geri, tad mes naudojamės keliais. Lankytinas vienas mums geriausia susidėlioti per Google Maps. Šiuose žemėlapiuose patogiausia susidėlioti maršrutą, pasirinkti kelius iš kelių alternatyvų ir matyti, kiek reikės nuvažiuoti ir kiek laiko tai užtruks. Vienintelis minusas – galima įvesti iki 10 taškų/sustojimų. Pas mus jų dažniausiai būna daugiau, ir tenka daryti naują žemėlapį. Sudarytą žemėlapio nuorodą galima nusiųsti draugui, kas yra labai gerai, o dar patogiau yra išsisaugoti susikurtus žemėlapius su MyMaps prisijungimu.

Tačiau norėdami detaliau apskaičiuoti kelionės išlaidas, įskaitant kurą ir kelių mokesčius, naudojame Viamichelin.com. Šis maršruto planuotojas parodo ne tik tai, kiek kilometrų teks nuvažiuoti ir kiek laiko kelionė truks, bet ir kiek kainuotų degalai bei kelių mokesčiai ir metinės vinjetės, kaip, pavyzdžiui, Šveicarijoje.

Planuojant maršrutą svarbu neužsibrėžti per daug, kad kelionė netaptų atostogomis automobilyje. Jei judėti ruošiatės visą kelionę, važiuoti vos ne kasdien, tokiu atveju, geriausia maršrutą dėlioti taip, kad kasdien reikėtų nuvažiuoti daugiau kaip 300-400 km. Aišku, priklauso nuo to, kokiais keliais reikia važiuoti – magistralėse tokį atstumą galima įveikti per kelias valandas, o kalnų keliukais tai užtruks pusę dienos. Kitu atveju – jei važiuojate į vieną vietą ilsėtis ir ilgiausia kelionės dalis automobilyje bus nuvykti į vietą, tada poilsis, ir po to kelionė atgal namo, tada galima važiuoti ir ilgiau, kad ir 1000 km (ypač jei yra daugiau vairuotojų, kurie gali pakeisti vienas kitą).

Kelionė automobiliu Amerikoje
Pakeliui į Las Vegasą

Kur semtis idėjų?

Dėliojant maršrutą kelionei automobiliu praverčia iš anksto paruoštas planelis, ką pamatyti pakeliui. Tai svarbu, jeigu kelionei galioja laiko limitas. Jei laiko limito nėra, tuomet sakyčiau taip – važiuokit, kur akys veda, kada ir kur atsidursit, nėra svarbu. Bet jei atostogų yra viena ar dvi savaitės, tuomet reikia bent šiokio tokio plano, kur sustoti, ką pamatyti, kad visi kelionės vaizdai nebūtų tiesiog greitkeliai.

Sąraše geriau turėti daugiau įdomių vietų, negu mažiau, nors ir nepavyks visų aplankyti. Ir nereikia stengtis žūtbūt aplankyti visų. Juk kelyje visko nutinka, kartais reikia išsukti, nes pamatai kažką įdomaus netoliese, kartais tiesiog nori sustoti ir pasigerėti gražiu horizontu,  kartais per ilgai užtrunka pietūs, ar dėl oro sąlygų važiuoti tenka lėčiau. Kelyje gerai turėti planą, bet reikia būti pasiruošus bet kada jį keisti. Netikėti ir keisti atradimai kelyje prideda spalvų bet kokiai išvykai.

Kelionė automobiliu
Trumpas sustojimas pasigrožėti kalnais

Lankytinų vietų galima ieškoti per Trip Advisor – čia žmonės iš viso pasaulio dalijasi patirtimi, ką verta pamatyti vienoje ar kitoje vietoje. Taip pat visad pasitarnauja Google paieška – įvedi vietą, kur ieškai įdomių vietų ir tereikia laiko, norint peržiūrėti visus rezultatus.

Jau sudėliotų maršrutų su lankytinomis vietomis automobiliu, pėsčiomis, dviračiu ar motociklu galite rasti per Routeyou.com. Peržvelkite ir Buvauten.lt straipsnius, gal mes jau keliavome ten, kur jūs ruošiatės, arba kreipkitės į mus ir pagelbėsime planuojant nepamirštamos kelionės maršrutą.

ReklamaKur nakvoti?

Ar verta nakvynes užsisakinėti iš anksto ar ieškoti vietoje – toks dažniausias klausimas planuojančių keliones automobiliu. Atsakymas toks pat, kaip ir dėl išankstinio plano su vietomis, kurias pamatyti – jei kelionė neturi griežto laiko limito ir galit sau leisti prabangą kelionės laiką švaistyti viešbučių paieškoms, tada neužsisakykit iš anksto. Bet jei atostogų laikas brangus, tada patogiau užsisakyti iš anksto.

Jei į kelionę automobiliu išsiruošėte vasarą ir mėgstate gamtą, rekomenduojame pasižvalgyti po kempingus – Europoje kempingų galima ieškoti per čia>> arba čia>>, o apie kempingus Anglijoje ir Velse detaliau rašėme čia>>.

Kelionė automobiliu

Šaltuoju sezonu arba norint daugiau patogumų, pasižvalgykite viešbučių, apartamentų ar vilų. Mums patogiausia tai daryti per Booking.com, o daugiau variantų, kur ieškoti nakvynių, išvardijome čia>>.

Svarbus dalykas, išsiruošus į kelionę automobiliu ir ieškant vietos nakvynei yra tai, ar prie viešbučio yra stovėjimo aikštelė ir ar ji nemokama. Jei aikštelės nėra, gali tekti vargti ieškant, kur pastatyti automobilį aplinkui, ir turbūt mokėti už stovėjimą.

Taip pat, ieškant viešbučio pakelėje, kai ketinama sustoti tik nakvynei, geriausia žiūrėti į tokius, kurie netoli greitkelio, kad išvengtumėte miesto transporto spūsčių kitą rytą.

Kelionė automobiliu

Maistas

Ilgai keliaujant automobiliu, degalinių maistas ne tik atsibosta, bet ir pigininę patuština – dažniausiai tenka mokėti didelius pinigus už niekingą sumuštinį. Tad jeigu yra galimybė, geriau įsidėti savo sumuštinių bei arbatos/ kavos termosą, arba maistu apsirūpinti užsukus į prekybos centrą pakeliui.

Pramogos automobilyje

Vykstant į ilgą kelionę gerai turėti mėgstamos muzikos – juk būna, kad radijo stotys traukia ne visur, o kartais užsienio radijas nieko gero negroja. Tai mėgstama muzika automobilyje labai reikalinga.

Kad kelionė ekipažui neprailgtų, vertėtų į kelionę pasiimti žaidimų arba kitokios veiklos, kuri patinka. Mūsų kelionių žaidimai būna UNO kortos ir žaidimai telefone, pavyzdžiui, Kartuvės, Lietuvos Tūkstantmečio vaikai, pasaulio šalių sostinių spėliojimai ir panašūs quiz tipo žaidimai, verčiantys pasukti galvą. Tai labai išblaško miegus ir į žaidimą įtraukia visą ekipažą, netgi vairuotojas gali galvoti atsakymus.

Knygos, filmai ir kryžiažodžiai irgi gali būti variantai laikui kelionėje prastumti. Bet mūsų patirtis rodo, kad susiruošęs paskaityti automobilyje greit patenki į sapnų pasaulį 🙂

Dar įdomu važiuojant žymėti nuvažiuotą kelią. Nors tikri žemėlapiai keliaujant retai pasitarnauja, bet labai smagu tokį kelyje turėti ir markeriu pažymėti maršrutą. Tiesiog šiaip, atsiminimui.

Kelionė automobiliu Amerikoje

Draudimai

Keliaujant už savo šalies ribų automobiliu, verta apsidrausti pagalbos kelyje draudimu, kuris padengs išlaidas, jei kas nors nutiks automobiliui kelyje ir reikės neatidėliotinos techninės pagalbos. Lietuvoje dėl šių paslaugų galite pasiteirauti draudimo bendrovėse.

Gyvenantiems Anglijoje, Europos pagalbos kelyje draudimų (European Breakdown Cover) patogu ieškoti palyginimo puslapiuose, pavyzdžiui, čia>>.

Kelionė automobiliu

Tikimės radote vieną kitą idėją savo kelionei automobiliu, ir prašom pasidalinti savo patarimais komentaruose 😉

2 thoughts on “Planuoji kelionę automobiliu? Štai keli patarimai

  1. Tikrai neblogi patarimai, labai dėkui. Praverstų kiekvienam pasitikrinti savo pasiruošimą prieš keliaujant automobiliu. O beto, nors ir čia mano nuomonė, bet ramiausia galva keliaujant yra kai pasiimi ir išsinuomoji automobilį. Dar su pagalbos galimybe keliavimo šalyje. Nereikia nei rūpintis automobilio būkle, nei perdaug saugoti..
    O su didele kompanija labai patogu, išsinuomoji didesnį autobusiuką ir nesuki sau galvos 🙂
    Pagarbiai,
    teko pasinaudoti šituo:
    mikroautobuso nuoma
    tikrai nenusivylėm 🙂

  2. manau pries tokia ilgesne kelione vertetu pasinaudoti autodiagnostikos paslauga kad kokiu netiketumu nenutiktu ir kelione nezlugtu. O siaip tikrai ta laisve nuo keliautoju kompanijos, planu koregavimas pagal poreiki yra labai geras dalykas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *