Kelionė į Ameriką: kaip pasiruošti ir kiek kainuos?

Savo kelionę į Ameriką susiplanavome savarankiškai. Pasiruošimo reikėjo šiek tiek daugiau nei kelionei po Europą, bet sudėtinga nebuvo. Pasakojam apie tai, ko prireikė, kad mūsų svajonių kelionė taptų realybė. 

Daugiau kaip dvi savaites trukusią kelionę Šiaurės Amerikoje, štai tokiu maršrutu, planuoti pradėjome daugiau kaip prieš pusmetį. Aišku, labiausiai planai dėliojosi likus kelioms savaitėms iki kelionės, bet ir anksčiau žiūrinėjom vietas, kurias norim aplankyti. Viską užsakinėjome ir kelionės planus dėliojome savarakiškai, be agentūrų, tad galbūt mūsų patirtis pravers planuojantiems atostogas Amerikoje.

Skrydžiai. Pirmiausias dalykas, ką padarėme sugalvoję pamatyti Ameriką – įsigijom lėktuvo bilietus. Iš Londono oro uostų kainos buvo panašios su daugeliu oro linijų, tai labiau derinom pagal savo datas ir laiką. Labiausiai tiko Norwegian Airlines skrydžiai iš London Gatwick oro uosto.

Bilietus pirkom tiesiogiai iš Norwegian Airlines, likus daugiau kaip pusmečiui iki skrydžio datos. Bilietai iš London Gatwick į Los Andželo oro uostą kainavo 520 £ vienam į abi puses. Kas užsisakė bilietus vėliau, sumokėjo šiek tiek daugiau.

Gatwicko oro uostai 13 vartai jokių problemų nepridarė
Išskrendam pro 13 vartus ir be jokių nesklandumų

Kartu keliavusiam draugui iš Lietuvos patogiau buvo skristi iš Varšuvos. Už skrydį į abi puses su persėdimu London Heathrow oro uoste, draugas sumokėjo 505 £. Skrydžius rezervavo per expedia.co.uk, ir jį skraidino trys skirtingos oro linijos: Polish Airlines, American Airlines ir British Airways.

Prieš skrydį reikia nepamiršti pasidaryti check-in, kada ir kaip, priklauso nuo oro linijų. Nors kitos oro linijos registruotis prieš skrydį nereikalauja, bet skrendant į Ameriką to reikės. Taip buvo su Norwegian Airlines – nors skrydžio bilietus gavome į emailą tuomet, kai nusipirkom, tai atrodytų nieko daugiau daryti nereikia, bet skrydžiams į JAV buvo reikalavimas pateikti paso duomenis likus ne mažiau kaip 7 dienoms prieš skrydį. Draugas, kuris skrido iš Varšuvos, prisiregistruoti ir gauti bilietus galėjo tik likus 24 val. prieš skrydį.

Prasideda kelionė po Ameriką
Prasideda kelionė po Ameriką

Viza. Turisto vizos Europos Sąjungos šalių piliečiams į JAV nereikia, bet būtina gauti leidimą įvažiuoti į šalį. Elektroninę anketą galima užpildyti čia: esta.cbp.dhs.gov/esta (galima pasirinkti lietuvių k.). Reikės pateikti paso duomenis, tėvų vardus, adresą, darbovietės adresą, viešbučio, kuriame apsistosit, detales, bei patvirtinti, ar nesergi tam tikromis užkrečiamomis ligomis, ir sumokėti 14 $.

Su asmens tapatybės kortele į Ameriką neįvažiuosite, tam reikia paso su biometriniais duomenimis. Pasas turi būti su biometrinių duomenų ženkliuku (pasitikrinti, kokį pasą turite, galima čia>>).

Automobilio nuoma. Labai išsamiai apie automobilio nuomą ir vairavimą Amerikoje per šią kelionę papasakojo Dalius, tad nebesikartosiu, straipsnis apie tai čia>>. Trumpai priminsiu, kad 12 vietų transporto priemonė mums devyniems kainavo 702 £, tai vienam išėjo po 78 £.

Viešbučiai. Kaip tik prieš porą dienų į emailą atskriejo klausimas iš keliautojos Dovilės, organizuojančios kelionę panašiu maršrutu. Dovilė klausė, ar viešbučius būtina užsakinėti iš anksto, ar lengva Amerikoje susirasti nakvynę.

Viešbučius didžiuosiuose miestuose (Los Andžele, Las Vegase, San Franciske) ir prie kanjonų bei Santa Barbaroje rezervavome iš anksto, visus, išskyrus vieną, per Booking.com. Mums užsisakyti nakvynes, netgi iš anksto, buvo šiek tiek keblu dėl to, kad vykom devyniese. Pastebėjome, kad Amerikoje populiariausias kambario variantas keturvietis su dviem dvivietėmis lovomis. Kadangi keliavome ne vien poros ir nelyginis skaičius keliautojų, reikėjo ilgiau paieškoti ir daugiau paskaičiuoti.

Kai kuriuose viešbučiuose buvo galima už papildomą mokestį gauti papildomą lovą į keturvietį kambarį, tada mums užtekdavo dviejų kambarių, o jei ne, imdavom tris keturviečius kambarius, nes triviečiai buvo didelė retenybė.

Viešbutis Amerikoje
Įdomiausi kambariai – High Desert Lodge Jutoje

Kelioms naktims viešbučių nebuvome užsakę – nežinojom, kur tiksliai būsim ir kaip seksis važiuoti. Tai tiesiog važiuodami nuspręsdavome kurioje vietoje stosim, ir tada per Booking.com paieškodavom, kur pernakvoti – palygindavom kainas ir patikrindavom, ar yra laisvų vietų devyniems. Šitoms paieškoms pagelbėjo nemokamas mobilusis internetas, kurį turėjom tie, kurie gyvena Anglijoje (3 ryšio nemokama paslauga Feel at Home). Jei būtų reikėję sustoti prie motelių ar viešbučių ir teirautis vietų bei kainų, būtų užtrukę ilgiau, o atostogų laikas mums labai brangus.

Tad toks ir būtų patarimas: jei norit atsipalaiduoti ir negaišti atostogų laiko tokioms paieškoms, geriau skirti laiko prieš atostogas ir užsisakyti. Jei neturit plano, kur kokią dieną būsit, tada geriau užsisakyti vietoje. Kainų atžvilgiu buvo visiškai tas pats, ar užsisakėm iš anksčiau, ar tą pačią dieną nuvykę į viešbutį.

Mūsų limitas už naktį viešbutyje žmogui buvo 25 £ (apie 37 $). Pigiausiai už nakvynę mokėjome rančoje Jutoje (apie 13 $ už naktį žmogui), brangiausiai – Las Vegase  ir Santa Barbaroje (apie 35 $ už naktį žmogui). Pastebėjom, kad kainos priklausė labiau nuo vietos, ne nuo viešbučio. Visiems labiausiai patiko būtent ta ranča dykumoje už 13 $. Kiti viešbučiai buvo labai standartiniai,  bet galim rekomenduoti tinklą La Quinta Inn & Suites – modernūs ir tvarkingi kambariai, plius geri pusryčiai (galima patiems išsikepti vaflių!)

Viešbutis Amerikoje
Beveik kiekviename viešbutyje rasdavome gerą vietą susirinkti – aplink šią ugnelę sėdėjom Springhill viešbutyje Modesto mieste

Kainos. Atvykus į Ameriką teko įprasti etikėtėje arba meniu matyti vieną kainą, o mokėti didesnę. Taip yra todėl, kad pardavimo mokesčiai už prekę ar paslaugą pridedami tik kasoje. Kiekvienoje valstijoje šitie mokesčiai skyrėsi, didžiausi buvo Kalifornijoje – 7,5 proc. Kai kurioms prekėms ir kai kuriems maisto produktams šie mokesčiai nėra taikomi, bet mes per daug į tai nesigilinome – kiek prašė, tiek mokėjome.

Amerikoje teko išmokti vieną geležinę taisyklę – visi nori arbatpinigių. Tipsų tikisi barmenai, padavėjai, gidai, taksistai, muzikantai ir t.t. Dažnai restoranuose aptarnavimo mokestis jau būna įskaičiuotas, bet vistiek siūloma palikti arbatpinigių (kvituose tai vadinama gratuity) padavėjams.

Be  bilietų ir automobilio nuomos, už kuriuos jau buvome sumokėję iš anksto, per 15 dienų Amerikoje vidutiniškai vienas keliautojas išleido apie 1100 £ (1650 $), mažiau ar daugiau priklausė nuo pirkinių ir kiek kam paliko tipsų.

Šita kelionė nebuvo nei labai biudžetinė, nei lepūnėliška – per daug netaupėm, per daug neišlaidavom. Iš to, ką matėme, atrodo, kad norint keliauti Amerikoje taupiai, tokiam pačiam laikui užtektų kokio 1200 $ (renkantis pigesnes nakvynes ir paprastesnes vietas pavalgyti, be pirkinių, bet su tomis pačiomis pramogomis).

Ko dar prireiks Amerikoje? Kad veiktų pakrovėjai ir kiti atsivežti elektros prietaisai, reikės adapterio. Prieš išvažiuodami girdėjom gandų, kad ten mūsų pakrovėjai ir džiovintuvai neveiks, bet viskas veikė, tik šiek tiek lėčiau krovėsi telefonai ir silpniau pūtė plaukų džiovintuvas.

Dar rekomenduojam pasirūpinti kelionės draudimu, niekas negali žinoti, kas nutiks. Iš mūsų grupės dauguma turėjo draudimus per banką ar kredito kortelę, o viena keliautoja tiesiog nusipirko draudimą toms dienoms. Atsarga gėdos nedaro 🙂

Jei ką nors pamiršom ir turit klausimų, kreipkitės! Sėkmės planuojant savo svajonių kelionę 😉

31 thoughts on “Kelionė į Ameriką: kaip pasiruošti ir kiek kainuos?

  1. “Reikės pateikti paso duomenis, tėvų vardus, adresą, darbovietės adresą, viešbučio, kuriame apsistosit, detales, bei patvirtinti, ar nesergi tam tikromis užkrečiamomis ligomis, ir sumokėti 14 $.”

    Reikia nurodyti visus viešbučius, kuriuose gyvensi, ar pakanka tik vieną jų? O kaip su tais, kuriuos tik ten būdami užsisakėt? O ką, jeigu visus užsisakai vietoje ir prieš važiuodamas dar nežinai, kur gyvensi?

  2. “Reikės pateikti paso duomenis, tėvų vardus, adresą, darbovietės adresą, viešbučio, kuriame apsistosit, detales, bei patvirtinti, ar nesergi tam tikromis užkrečiamomis ligomis, ir sumokėti 14 $.”

    Reikia nurodyti visus viešbučius, ar tik vieną? O kaip su tais, kur vietoje užsisakai? O ką, jeigu prieš kelionę nežinai dar, kur apsistosi?

    1. Tomai, yra galimybė vietoj viešbučio pavadinimo ir adreso įrašyti UNKNOWN, jei dar nežinai, kur apsistosi. Šiaip reikia tik vieno adreso, tai mes ir pateikėm tą, kuriam apsistojom pirmąją naktį.

  3. Baltai pavydziu jusu keliones. Gyvenam USA beveik 10 m , bet tiek nepamatem Kiek jus pamatet per 16 d. Nuostabu!!!! Sekmes ir kelioniu jums!!!

    1. Ačiū! 😉 turbūt taip jau yra, kai gyveni tose vietose, neskubi visko apžiūrinėti, atrodo viskas po ranka, spėsi dar 😉 Pavydim jums, nuostabioj vietoj gyvenate 😉

  4. Gal kas šeis metais kelewot i jav niujorka? Labai ten sunkiai ileidzia muitinej? Labai klausineja?

  5. Sveiki, pildant paraišką leidimui gauti yra klausimas apie kontaktinį žmogų Amerikoje, ką reikia ten irašyti? Jei neturi ten pažįstamų?

  6. Sveiki, o ką reikia įrašyti skiltyje apie kontaktinį asmenį JAV jei neturim jokių pažįstamų? Ten prašo vardo Pavardės adreso Tel Nr.

    1. Sauliau, vietoj to galima įrašyti viešbučio, kuriam apsistosite, pavadinimą ir kontaktus, arba pasirinkti ‘Do not know’, o vietoj tel Nr įrašyti 000000.

      1. Tas pats klausimas del kontaktinio zmogaus jei neturi jo kaip uzpylditi anketa.? aciu

  7. Noretume kitais metais ant sveciu ik New York skristi.savaitei laiko max.
    Kaip zinoti ar tave tikrai ileis i sali?nes juk ne centus kainuoja.o gal geriau per agentura tvarkytis?

    1. Labas, Agne, na agentūra negalės garantuoti, kasdien tikrai įleis į šalį. Bet jei tvarkingai užsipildot ESTA, nėra buvę anksčiau problemų su įvažiavimu į JAV, vykstate kaip turistai, turit atgalinius bilietus, problemų neturėtų būti! Jei reikės pagalbos, kreipkitės 🙂

  8. Sveiki, vykstu į Ameriką pirmą kartą. Keliauju kaip turistė, planuoju savaitę praleisti Las Vegase ir aplink. Turiu bilietą pirmyn ir atgal, ESTA leidimą taip pat. Nusižiūrėjau vieną motelį, kuriame ketinu apsistoti ir rezervavau tik vienai pirmai nakčiai, jei man ten tiks, galbūt liksiu, o jei ne, gal pakeisiu. Sakykite, ar dėl to, kad neturiu rezervacijos visai kelionei man nekils bėdų būti įleistai į JAV? Reikia konkrečios rezervacijos ar užtektų tik nurodyti, kur ketinu apsistoti?

    1. Sveika, Kornelija, užtenka nurodyti vieno viešbučio pavadinimą, kad ir pirmai nakčiai. Jei oro uoste muitinės pareigūnas teirausis, galėsit papasakoti savo kelionės planus, svarbiausia, kad turit atgalinį bilietą 🙂 Geros kelionės!

      1. Labai ačiū!
        O sakykit, jie konkrečios rezervacijos prašo, na, kokio atspausdinto lapo ar ko nors tikio? Ar tiesiog užtenka pavadinimo ir viskas?

        1. Asmeniškai mums devyniems užteko to, kokius duomenis ESTA pateikėm, nieko papildomai neklausinėjo ir neprašė parodyti. Tik vieno keliautojo pasiteiravo, ar turi atgalinį bilietą iš JAV. Tai jei turėsit pavadinimą, adresą, kurį pateikėt ESTA (jei tuo metu pateikėt), neturėtų būti jokių problemų 🙂

  9. Sveiki, minėjote, kad naudojot internetą (viešbučio suradimui kelionės metu ir t.t.). Ar tai buvo kažkur rastas nemokamas Wi-Fi internetas ar turėjote mobilujį internetą? Jeigu turėjote mobilujį internetą tai kokį ir kiek jums kainavo?

    1. Vytai. mūsų angliškas ryšys ‘Three’ JAV leidžia naudoti mobilujį internetą nemokamai, tai tuo ir naudojomės. Tiesa, kai kuriose vietose, ypač ten, kur aplink nėra jokių miestų, ryšio iš vis nebūdavo.

  10. Sveiki .O jeigu mokam anliskai tik pagrindinius zodzius ar labia daug bus bedu muitineje?

    1. Mūsų bendrakeleiviai, angliškai beveik nekalbantys, praėjo muitinę be problemų. Bet nors po klausimą tai kiekvienam uždavė. Žinokit savo viešbučio pavadinimą, turėkite atgalinius bilietus su savimi, išmokit pasakyki, kad nekalbate angliškai.

  11. Sveiki. Aš galvoju keliauti i Chicaga pas teta ir ten dirbti, tai norėčiau paklausti kiek laiko maximaliai būtu galima ten pasilikti ir gryžus kiek laiko reike prabūti lietuvoi jog galėčiau vėl vykti į Chicaga. 🙂

    1. Sveikas, galbūt žinai atsakymą į savo klausimą, čia su ESTA leidimu ko gero turi omenyje, jei žinai daugiau informacijos kiek reikia prabūti Lietuvoje po vizito JAV kad vėl galėtum be itarimų gryžti atgal būčiau dėkingas jei pasidalintum, štai mano el. paštas: waidila3@gmail.com

  12. Sveiki
    Per Kalėdas vyksiu į Havajus. Kada geriausia pildyti dokumentus dėl ESTA? Gal galima jau dabar?
    Aciu

  13. Sveiki. O adapteris kokio tipo rozetėms reikalingas? Kad nusivežti tokį, kokio reikia 🙂
    Dėkui.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *