Rytinės Vokietijos stebuklai – Bastei uolos ir tiltas

Tą dieną oro sąlygos vykti į šį uolienų masyvą Vokietijos Saksonijos žemėje buvo velniškai nepalankios. Bastei uolos ir tiltas slėpėsi rūke, lietuje ir šaltyje, bet tai yra tokia nepaprasta vieta, kad netgi tokiu oru mes džiaugėmės kiekviena ten praleista minute.

Kai planuoji kelionę, suplanuoti gali praktiškai viską, išskyrus orą. Šis nenaudėlis ima ir iškrečia šunybę pačiu netinkamiausiu metu. Taip buvo mums, susiruošusiems Vokietijos mieste Drezdene (Dresden) susitikti su draugais ir tuomet keliauti į Bastei – uolienų masyvą ir tiltą, esantį apie 40 km nuo Drezdeno ir apie 150 km nuo Prahos, kuri buvo mūsų sekanti stotelė.

Balandžio pradžioje oras buvo puikus visą savaitę,  bet tą rytą, kai turėjome vykti į Prahą ir pakeliui užsukti į Bastei, kaip tyčia, atšalo ir ėmė lyti. Baigę bumbėti dėl tokios nesėkmės, planų nusprendėm nekeisti – Bastei jau senokai buvo tiek mūsų, tiek draugų kelionių norų sąraše. Ir tikrai nepasigailėjome. Nors matomumas buvo prastas, bet netgi tokiomis sąlygomis Bastei buvo nuostabus!

Įvairiausių formų Bastei uolos pasirodė labai panašios į dantytuosius kalnus šalia Monserato vienuolyno. Bastei uolos iškilusios apie 200 metrų virš Elbės upės ir daugiau kaip 300 metrų virš jūros lygio. Bastei uolos yra Saksonijos Šveicarijos nacionaliniame parke (Nationalpark Sächsische Schweiz), Vokietijos rytuose, ir priklauso Elbės smiltaino kalnams.



Booking.com

Pamačius pirmuosius vaizdus, nesunku suprasti, kodėl ši vieta tokia populiari tarp turistų. Nuo stačių skardžių matosi vingiuojanti upė ir miesteliai paupyje. Bastei uolos išraižytos gilių tarpeklių, einant ten atrodo, lyg būtum akmeniniame labirinte, apsuptame žalių spygliuočių miškų.

Netgi lietingą dieną žmonių, vaikštinėjančių takeliais, buvo pakankamai. Beje, Bastei yra turistinė vieta jau daugiau kaip 200 metų, o žymusis Bastei tiltas buvo pastatytas visai ne vietiniams gyventojams susisiekimo tikslais, o turistams, norintiems pamatyti daugiau Bastei panoramų.

Bastei uolų įžymybė – tiltas (Basteibrücke), ne tik jungiantis stačias uolas, bet vizualiai į jas įsiliejantis. Pirmasis – medinis tiltas, šioje vietoje atsirado dar 1824 metais, o jau 1851 metais pirmąjį tiltą pakeitė smiltainio uolų tiltas, lyg chameleonas susiliejęs su aplinkinėmis uolomis.

Perėjus akmeninį 76 metrų ilgio Basei tiltą, laukia daugiau apžvalgos aikštelių ir tiltelių, nutiestų virš gilių tarpeklių ir sujungiančių stačias uolas.

Kaip pasiekti Bastei:

Mes atvykome automobiliu iki Lohmen automobilių stovėjimo aikštelės (koordinatės: 50°57’59.0″N 14°03’56.6″E, vieta Google Maps), nuo ten paėjus keliolika metrų, yra apžvalgos aikštelė, o dar toliau prasideda žygių takai po Bastei uolas ir yra pats tiltas.

Alternatyva būtų atvykti iki SPA miestelio Rathen, ir. pasistačius automobilį, leistis į ilgesnį žygį miško takeliais iki Bastei uolų. Į Rathen galima atvykti traukiniu iš Drezdeno arba Konigsteino stočių.

2 thoughts on “Rytinės Vokietijos stebuklai – Bastei uolos ir tiltas

    1. Tikrai taip, Bastei labai mistiška vieta tą dieną atrodė. Bet neatsisakyčiau dar kartą apsilankyti saulėtą ir šiltą dieną 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *